Dobra grafika - podstawa reklamy firmy

Dobra reklama to taka, która przykuje uwagę odbiorcy, natychmiast zainteresuje go twoją ofertą i zachęci do zakupu. W dzisiejszych czasach nie jest to zadanie łatwe, biorąc pod uwagę wysokie nasycenie reklamą zarówno przestrzeni publicznej, jak i sieci www. Kolejnym czynnikiem utrudniającym oddziaływanie promocji jest rosnąca świadomość odbiorców i towarzysząca jej niechęć do reklam.

Najważniejsze zadania reklamy

Dzisiejszy konsument jest bombardowany olbrzymią ilością informacji, w tym także reklam, a odczuwalny przesyt skłania odbiorców do unikania wszelkich niechcianych przekazów – zauważa nasz rozmówca z Agencji Reklamowej Arfa.

Dlatego najważniejszym zadaniem speców od reklamy jest stworzenie takiej kreacji, która nie tylko zmusi odbiorcę do zapoznania się z twoją propozycją, ale dodatkowo wzbudzi pozytywne emocje i skojarzenia. Czy to w ogóle możliwe?

Czy tekst reklamy jest najważniejszy?

Choć tekst wydaje się najważniejszym nośnikiem informacji, to nie słowa odgrywają najważniejszą rolę w kreowaniu wizerunku firmy. Wręcz przeciwnie, nadmiar zbędnych słów rozmyje przekaz marketingowy, znudzi odbiorcę, zniechęci, a nawet odstraszy. Twój potencjalny klient nie chce wkładać wysiłku w interpretację przekazu, dlatego zwracając się do niego używaj tylko kilku najważniejszych słów-kluczy.

Grafika gra pierwsze skrzypce!

Tym, co naprawdę przyciąga uwagę odbiorcy jest atrakcyjny kolor i ciekawy kształt. Przestrzegamy - ciekawej formy nie należy mylić ze skomplikowaną! Na pewno bez trudu zgadniesz, jakie marki kryją się za następującymi symbolami: biały haczyk na czarnym tle, trzy paski, nadgryzione jabłko. To 3 sztandarowe przykłady na to, jak genialne bywa proste logo – pod warunkiem, że jest dobrze przemyślane.

Daj się poznać i zapamiętać

Jednak dobra grafika reklamowa to coś więcej niż logo. Identyfikację wizerunkową marki budują też elementy z pozoru tak błahe, jak kolory, fonty, a nawet sposób wkomponowania hasła reklamowego w całość kreacji. Dlatego do przygotowania atrakcyjnej, skutecznej reklamy niezbędna jest ścisła współpraca grafików i copywriterów, a także dokładne zapoznanie się ze specyfiką działalności firmy, jej ofertą i preferencjami odbiorców.

2017-06-04 15:43

Inne artykuły