Dlaczego warto wykorzystać mini żuraw do wstawiania okien?

W ostatnich czasach bardzo dużą popularnością w architekturze cieszą się systemy fasadowe, skonstruowane w głównej mierze ze szkła. Wykonanie takiej instalacji wymaga zaangażowania w ten proces odpowiednich urządzeń dźwignicowych, takich jak mini żurawie.

Czym są mini żurawie?

Mini żurawie, potocznie zwane również „pająkami” to specjalistyczne urządzenia dźwignicowe, które spośród innych maszyn tego typu wyróżniają się bardzo kompaktową budową.
-Najmniejszy żuraw znajdujący się w nasze ofercie ma 130 centymetrów wysokości i waży zaledwie 1050 kilogramów – mówi przedstawiciel firmy MaedaJednocześnie jest  w stanie podnieść ładunek o masie około 990 kilogramów. Nie jest to dużo w porównaniu do osiągów pełnowymiarowych żurawi samochodowych, warto jednak pamiętać, że nie zawsze na placu budowy mamy do czynienia z obiektami o masie dziesiątek ton, zatem takie urządzenie również sprawdzi się w wielu zadaniach, między innymi w montowaniu dużych okien oraz szklanych systemów fasadowych.
Kolejną charakterystyczną cechą mini żurawi jest fakt, że wiele modeli nie posiada układu sterowania takiego jak zwykłe żurawie – operator kontroluje je zdalnie przy pomocy pilota, dzięki czemu może mieć lepszy ogląd sytuacji, niż gdyby zasiadał w kabinie. 

Zalety mini żurawi w montażu okien

Jednym z głównych zadań, do jakich wykorzystuje się mini żurawie, to wspomniane już wyżej wstawianie okien oraz montaż szklanych systemów fasadowych. Oto kilka powodów, dla których urządzenia te świetnie sprawdzają się w tego typu zadaniach.

  • Optymalny udźwig oraz zasięg – mini żurawie nie są tak potężne jak żurawie samochodowe, dysponują jednak dostateczną mocą do przenoszenia nawet dużych partii elementów konstrukcyjnych i okien. Są w stanie podnieść swój ładunek na wysokość nawet kilkunastu metrów.
  • Wysoka mobilność – niewielkie rozmiary sprawiają, że mini żuraw może być wykorzystywanych nawet w tych miejscach, do których nie ma dostępu pełnowymiarowy żuraw samochodowy: na mały placach budowy (np. w centrum miasta), we wnętrzach budynków, na dachach.
  • Wysokie bezpieczeństwo – mini żurawie wyposażone są w systemu komputerowe, których zadaniem jest monitorowanie pracy urządzenia i ostrzeganie o ewentualnym przeciążeniu. W przypadku delikatnych elementów, takich jak okna, odpowiednie zabezpieczenia odgrywają szczególnie istotną rolę.
  • Łatwość kontroli – dzięki temu, że sterowanie odbywa się zdalnie, operator mini żurawia może dużo lepiej kontrolować ruchy maszyny aby nie dopuścić do ewentualnego zniszczenia cennego ładunku.
2017-09-05 11:35

Inne artykuły