Zasady bezpieczeństwa w trakcie przeprowadzek

Najważniejszym zadaniem, przed jakim stoi każda firma transportowa przyjmując zlecenie na przewiezienie pojedynczych przedmiotów lub na wykonanie przeprowadzki całego mienia klienta do nowego biura, lub do nowego miejsca zamieszkania, jest zapewnienie przewożonemu towarowi pełnego bezpieczeństwa. W trakcie transportu może się zdarzyć wiele różnego rodzaju wypadków losowych, ale doświadczeni specjaliści powinni wiedzieć, jak postępować, żeby zminimalizować ich ewentualne negatywne skutki. W artykule opisujemy, jak firmy transportowe zabezpieczają przewożone mienie.

Właściwe pakowanie całego posiadanego mienia przy przeprowadzce

Największym wyzwaniem stojącym przed każdą firmą transportową jest właściwe zabezpieczenie mienia klienta przed i podczas wykonywania jego przeprowadzki do nowego miejsca zamieszkania lub firmy do nowego biura. Wtedy bowiem zakres usługi transportowej jest najszerszy i jednocześnie trzeba przewieźć wiele różnego rodzaju rzeczy, zarówno takich, które są bardzo trwałe i nie powinno im w trakcie transportu grozić nic złego, jak i takich, które są bardzo delikatne i bez ich należytego zabezpieczenia istnieje ryzyko, że niestety zostaną w trakcie transportu lub przenoszenia uszkodzone. W jaki sposób firmy transportowe dbają o bezpieczeństwo wszystkich przewożonych w trakcie przeprowadzki rzeczy?

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy transportowej Global Service, która specjalizuje się w wykonywaniu przeprowadzek firm i osób prywatnych, zarówno na terenie Polski, jak zagranicę:

Żeby zadbać o bezpieczeństwo przewożonego mienia naszych klientów, konieczne jest opracowanie szczegółowego planu przeprowadzki, tzn. idealne dobranie wielkości użytego do przewozu rzeczy samochodu oraz dobre ułożenie w nim wszystkich przewożonych kartonów czy innego rodzaju zastosowanych do pakowania mienia materiałów. Jest jeszcze jednak jeden element, nad którym zawsze staramy się zapanować, tzn. jakość materiałów pakowych, które zostały zastosowane do pakowania oraz sposób, w jaki zostały one użyte. Nasi klienci decydując się na świadczone przez nas usługi przeprowadzek zawsze otrzymują od nas odpowiednio mocne kartony i pudła, także takie do przewożenia ubrań na wieszakach, oraz materiały do zabezpieczania rzeczy i do zamykania kartonów, czyli m.in. folie bąbelkowe, folie stretch czy różnego rodzaju taśmy klejące. W zależności od życzenia klienta, jesteśmy w stanie zająć się zapakowaniem wszystkich lub tylko najbardziej delikatnych rzeczy. Możemy też tylko poinstruować klienta, w jaki sposób powinien sam to zrobić.

Dzięki takiemu postępowaniu, firma jest w stanie zagwarantować, że przewożonemu przez nią mieniu klienta na pewno nic się w trakcie transportu nie stanie. Dostarczając klientowi np. różnej wielkości kartony, jednocześnie go instruuje, które są przeznaczone do pakowania określonych rzeczy. Najmniejsze kartony zawsze są przeznaczone do przewozu rzeczy, które są najcięższe, czyli przede wszystkim książek albo płyt gramofonowych. W nieco większych natomiast można przewozić ubrania, oraz inne, drobniejsze rzeczy. Duża część klientów, jeżeli decyduje się na skorzystanie w trakcie przeprowadzki firmy lub przeprowadzki do nowego domu z usług profesjonalnej firmy, powierza jej także zapakowanie wszystkich delikatnych rzeczy, czyli przede wszystkim szkła, mebli, urządzeń elektronicznych czy dzieł sztuki.

Właściwe zabezpieczenie delikatnych rzeczy

Firmy, które specjalizują się w świadczeniu usług transportowych zazwyczaj mają dokładnie opracowane wszystkie procedury, które pozwalają na bardzo dokładne zabezpieczenie przewożonych delikatnych przedmiotów na czas transportu.

Pierwszym etapem jest wybór odpowiedniego kartonu lub innych materiałów, które umożliwią dokładne zapakowanie i zabezpieczenie danego przedmiotu lub przedmiotów. Jeżeli wybierany jest karton, istotne jest to, żeby nie był on zbyt duży, ponieważ wolna przestrzeń w kartonie nie będzie zbyt dobrze ochraniała przewożonego mienia przed wstrząsami w trakcie transportu. Lepiej też, jeżeli wybrany karton jest wykonany z grubej tektury, ponieważ dzięki temu będzie mniej podatny na powstawanie w nim wgnieceń. Jeżeli przewożone delikatne rzeczy są wykonane ze szkła, bardzo ważne jest to, żeby przed włożeniem do kartonu dokładnie je owinąć, najlepiej jakimś materiałem. Przy samodzielnym pakowaniu, możemy do tego celu użyć np. swoje ubrania. Profesjonaliści stosują w tym celu posiadane przez siebie specjalne materiały. Innym sposobem jest wypełnienie wolnej przestrzeni w kartonach specjalnymi wypełniaczami w formie drobnych kawałków styropianu lub pianki.

Ubezpieczenie OC firm przewozowych

Wysokiej klasy firmy przewozowe zabezpieczają się jeszcze w taki sposób, że wykupują odpowiednie polisy ubezpieczeniowe, które w przypadku jakichkolwiek wypadków w trakcie transportu rzeczy swoich klientów, np. wypadków na drodze, pozwalają im na wypłacenie klientowi odpowiedniego zadośćuczynienia za poniesione straty. Posiadanie przez firmę wykupionego ubezpieczenia OC daje klientowi gwarancję, że koszt wszystkich powstałych w trakcie przewozu szkód zostanie okryty przez firmę transportową.

2019-12-03 13:40

Inne artykuły