Zalety posiadania kuchenki mikrofalowej

Mikrofalówki stały się już stałym elementem wyposażenia kuchni Polaków. Te najprostsze modele kuchenek są niedrogie, a bardzo ułatwiają codzienne życie. W sytuacji, gdy większość z nas ciągle się gdzieś śpieszy: do pracy czy do szkoły, szybkie i bezpieczne podgrzewanie posiłków pozwala wszystkim zaoszczędzić cenny czas. Warto też zaznaczyć, że tzw. mikrofalówkę można dziś wygodnie kupić online i zamówić dostawę prosto do domu.

Do czego przydaje się kuchenka mikrofalowa?

Najczęściej kuchenki mikrofalowe wykorzystywane są do podgrzewania obiadu: wystarczy chwila, by obiad był ciepły i gotowy do spożycia. Oszczędzamy czas i fatygę: nie trzeba uruchamiać tradycyjnej kuchenki, wyciągać garnków, czekać aż obiad się podgrzeje i jeszcze zmywać po tym. W kuchence szybko podgrzejemy obiad dla kilka osób: i to zarówno ten gotowy ze sklepu, jak i przygotowywany w domu np. poprzedniego dnia. Ale kuchenka mikrofalowa może mieć też inne zastosowania. Dzięki niej szybko podgrzejemy wystygłą już kawę czy herbatę, mleko na kakao, zupę mleczną. Z pomocą mikrofalówki błyskawicznie odgrzejemy pizzę, a także opieczemy bułki, hot-dogi czy hamburgery. Kuchenka mikrofalowa jest też dużym ułatwieniem jeśli chodzi o szybkie rozmrażanie różnych produktów np. pieczywa, ciast, wędlin.

Kuchenki wolnostojące i do zabudowy

Dużym atutem kuchenek mikrofalowych jest ich niewielki rozmiar. W sytuacji, gdy wiele kuchni, zwłaszcza tych w małych mieszkaniach, ma niewielką dostępną powierzchnię użytkową, mikrofalówka nie zajmuje wiele cennej przestrzeni. Do wyboru są zarówno modele wolnostojące kuchenek mikrofalowych, jak i takie do kuchennej zabudowy. Opcja druga pozwoli nam efektywnie wykorzystać przestrzeń we wnęce czy szafce i wstawić tam kuchenkę. Dostępne dziś w sklepach modele kuchenek mikrofalowych mają estetyczny wygląd i stonowaną kolorystykę, co pozwala dobrać sprzęt do absolutnie każdego wystroju kuchni. Najczęściej spotykane są kuchenki czarne, białe oraz szare. Jak podsumowuje nasz ekspert z firmy AFG Computers, średnia cena kuchenek to zwykle kilkaset złoty: za mikrofalówkę renomowanego producenta zapłacimy zwykle więcej niż za sprzęt mniej znanej firmy, ale to standard również przy zakupie innego AGD i nie tylko.

Dobre miejsce na kuchenkę mikrofalową

Jeśli chcemy, by była ona częścią zabudowy kuchennej, warto o tym pomyśleć już w momencie przygotowywania lub zamawiania projektu kuchni. Zawsze kuchenka powinna stać w takim miejscu, by łatwo ją było podłączyć do prądu oraz by wszyscy dorośli domownicy mieli do niej łatwy dostęp. Często kuchenki mikrofalowe stawiane są obok piekarnika.

2020-04-26 12:37

Inne artykuły