Zalety automatyki do bram

Decydując się na montaż bramy, zwracasz uwagę nie tylko na wygodę jej użytkowania, ale przede wszystkim swoje bezpieczeństwo. Wytrzymałość i wysoka jakość materiałów idą obecnie w parze z innowacjami takimi jak automatyka do bram. Zapewnia ona komfort użytkowania oraz zwiększa ochronę Twojej posesji. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu czujników ruchu lub z wykorzystaniem sterowania pilotem. Jakie jeszcze inne zalety ma automatyka do bram?

Główne zalety automatyki do bram

Na rynku znajdziesz różne rodzaje bram – m.in. przesuwane, dwuskrzydłowe czy garażowe. Są to typy najczęściej wybierane przez klientów, którzy chcą skutecznie zabezpieczyć swoje mienie. Jedną z podstawowych zalet automatyki do wymienionych konstrukcji, jest wygoda ich użytkowania. Brama może być sterowana na pilot, czujniki ruchu, a nawet przez inteligentny system radiowego napędu. Ta ostatnia możliwość działa jak szlabany w galeriach handlowych – gdy podjeżdżasz na teren posesji lub wyjeżdżasz z niej, brama otwiera się i zamyka bez Twojej ingerencji.

Jakie inne zalety ma automatyka do bram?

  1. Łatwy montaż – jest ona niezwykle prosta do zainstalowania. Musisz tylko trzymać się załączonych instrukcji lub skorzystać z pomocy specjalistycznych firm, które zajmują się usługami związanymi z tym rozwiązaniem.
  2. Natychmiastowe otwieranie bramy – nie musisz wychodzić z samochodu, co wyjątkowo nieprzyjemne jest w mroźnym okresie, kiedy na dworze panują ujemne temperatury. Dzięki automatyce brama otwiera się szybko, wystarczy kilka sekund, aby moc bezproblemowo wjechać na posesję. Jest to też przydatne, kiedy odwiedzą Cię goście, a Ty nie musisz wychodzić z domu, aby wpuścić ich na swoją działkę.
  3. Bezpieczeństwo użytkowania – nie musisz martwić się, że brama zamknie się, kiedy  coś znajdzie się na jej drodze, ponieważ konstrukcje tego typu same wykrywają wszystkie przeszkody.

Specjalista z Stalex Czaplinek radzi, aby zaopatrzyć się również w awaryjny system automatyki ogrodzenia. Jest to przydatna opcja w momencie, kiedy zabraknie prądu. Jeśli brama nie została wyposażona w system awaryjny, będziesz musiał zostawić samochód przed posesją.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Do wykonania montażu automatyki bram potrzebne są odpowiednie licencje instalatorów. Dlatego decydując się na skorzystanie z ich usługi, upewnij się, że firma ma wykwalifikowany zespół, który spełni Twoje oczekiwania względem montowanej konstrukcji. Licencja zapewnia też dłuższą gwarancję na wybraną automatykę oraz daje możliwość wykonywania okresowych przeglądów, które przedłużą umowę gwarancyjną.

Koszt takiej inwestycji zazwyczaj związany jest z wielkością i szerokością bramy. Rodzaj systemu także ma znaczenie – im bardziej nowoczesny lub nastawiony na samowystarczalną technologię, tym jego cena staje się wyższa. Prawdą jest jednak, że automatyka do bram jest niezwykle bezpieczna, wygodna oraz nowoczesna w użytkowaniu, a co najważniejsze – jest warta swojej ceny.

2019-09-16 12:14

Inne artykuły