Zakładasz salon kosmetyczny? Wybierz odpowiednie wyposażenie

Jeśli zastanawiamy się nad otwarciem salonu kosmetycznego, przede wszystkim musimy zadbać o najwyższą jakość usług, wykwalifikowany personel oraz odpowiednie wyposażenie. Liczy się także komfort i wygoda. Dzięki sprzętom, meblom i urządzeniom salon staje się miejscem, w którym bez najmniejszego stresu możemy oddać się w ręce specjalistów dbających o piękno naszego ciała i spokój ducha.

Co powinno przykuć naszą uwagę, gdy zaczynamy kompletować wyposażenie gabinetu kosmetycznego? Specjaliści z ForSpa doradzają ich przyszłym właścicielom.

Najważniejszym elementem, od którego powinniśmy zacząć, są fotele kosmetyczne oraz leżanki do masażu. To bardzo ważny zakup, musimy więc wybrać produkt wysokiej jakości – najlepiej z elektrycznym podnoszeniem i opuszczaniem. Ważna jest też regulacja pozioma położenia leżyska, dzięki temu zwiększymy komfort dla klienta oraz dostosujemy jego pozycję do potrzeba danego zabiegu. Możemy postawić na meble uniwersalne, na których wykonamy praktycznie każdy rodzaj zabiegu. Są to tzw. leżanki multifunkcjonalne, które umożliwiają przeprowadzenie zabiegów na twarz lub masażu. Wybierając taki fotel będziemy mogli w jednym pomieszczeniu wykonać prawie wszystkie zabiegi z oferty spa. Taki fotel posiada otwór na twarz, który pozwala na komfortowe wykonanie masażu, natomiast jego podstawa umożliwia natomiast swobodą pracę kosmetyczki przy wykonywaniu zabiegów na twarz. Pamiętajmy, że walory estetyczne mebla również odgrywają ważną rolę – jeśli jest on dobrze dobrany do innych mebli, koloru ścian czy ogólnego stylu pomieszczenia, gabinet zyska nie tylko przyjemną aurę, ale także klienci będą do niego wracali chętniej.

Urządzenia

Sprzęt, w który wyposażymy nasze salon zależy od zakresu świadczonych usług. Niektóre z nich nadają się zarówno do salonów piękności, zakładów kosmetycznych czy spa. Na rynku znajdziemy również aparaturę wielofunkcyjną. Podpowiadamy, że warto zainwestować w taki sprzęt, który pozwoli na wykonywanie mikrodermabrazji, niechirurgicznego liftingu twarzy, mezoterapii czy drenażu limfatycznego.

Sterylne warunki

Do podstawowych czynności po wykonanym zabiegu należy dokładnie wyczyszczenie sprzętu. Służą do tego tzw. sterylizatory oraz autoklawy, stosowane również np. w gabinetach stomatologicznych. Ich posiadanie jest nie tylko wskazane, ale przede wszystkim konieczne ze względu na przepisy sanitarne – dodaje przedstawiciel firmy ForSpa.

Frezarka nie tylko w warsztacie

Najczęściej wykonywanymi zabiegami są te przeznaczone dla stóp oraz rąk. W nowopowstałym salonie przydadzą się więc zarówno frezy, jak i frezarki. Warto zainwestować w sprzęt wysokiej klasy, posiadający funkcje ułatwiające kosmetyczne pracę, np. regulacja prędkości czy obrotów. Aby efekt był długotrwały warto zastosować również lampy UV, których zadaniem jest np. utwardzenie żelu.

Parafiniarki i podgrzewacze do wosku

Urządzenia pozwalające utrzymać wysuszoną i szorstką skórę w dobrym stanie, są pożądane w każdym salonie, który chce zadowolić wymagające klientki i klientów. Zabiegi parafinowe nawilżają i zmiękczają delikatną skórę dłoni i stóp. Podgrzewacze zaś pozwalają na przygotowanie wosku do zabiegu depilacji.

2015-12-10 10:29

Inne artykuły