Wybór żaluzji. Na jaki materiał warto się zdecydować?

Jednym z rodzaju chętnie wybieranych osłon okiennych są żaluzje. Pozwalają one nie tylko ograniczyć dopływ światła słonecznego do pomieszczenia, ale także nadają mu wyjątkowy klimat i są doskonałą dekoracją. Dzięki możliwości regulacji dopływu światła bez jednoczesnego unoszenia żaluzji ku górze są one znacznie chętniej wybierane niż np. tradycyjne rolety. Podczas zakupu żaluzji trzeba zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane.

Jakie są rodzaje żaluzji?

W sklepach dostępnych jest kilka rodzajów żaluzji. Wyróżniamy wśród nich:

  • tradycyjne żaluzje aluminiowe,
  • żaluzje wykonane z drewna,
  • żaluzje pionowe,
  • plisy.

Każdy z powyższych rodzajów żaluzji ma swoje wady i zalety oraz charakteryzuje się określoną funkcjonalnością. Wybór konkretnego z rodzajów żaluzji powinien uwzględniać:

  • rodzaj materiału, z którego zostały one wykonane,
  • odporność na działanie czynników niszczących np. promieniowania VU,
  • łatwość utrzymania w czystości,
  • dopasowanie do wystroju wnętrza,
  • dopasowanie do naszych indywidualnych potrzeb pod względem funkcjonalności.

Dobrze dobrane żaluzje posłużą przed długi czas i nie będą sprawiały większych problemów podczas ich użytkowania. Dla osób, które chcą raz zainwestować w osłony okienne i uniknąć ich częstej wymiany najlepszym wyborem będą eleganckie żaluzje drewniane, które nigdy nie wychodzą z mody oraz żaluzje aluminiowe, które doskonale komponują się z nowoczesnym wystrojem wnętrz.

Żaluzje wykonane są z różnych materiałów. Często w przestrzeni domów oraz obiektów użyteczności publicznej spotykane są żaluzje aluminiowe i żaluzje drewniane, które pozwalają zaaranżować elegancką przestrzeń - wyjaśnia ekspert z firmy MOBI.

Jakie żaluzje wybrać?

Zastanawiając się przed wyborem żaluzji, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim ich funkcjonalność. Jednym z ważnych kryteriów wyboru jest materiał, z którego zostały wykonane osłony okienne. Żaluzje aluminiowe to rozwiązanie dla osób ceniących sobie tradycyjne rozwiązania w nowoczesnej odsłonie. Dostępne są nie tylko w wielu wariantach kolorystycznych, ale także mogą cechować się różną szerokością. Żaluzje aluminiowe pasują do wielu stylów aranżacji wnętrz oraz świetnie sprawdzają się w przestrzeni użyteczności publicznej. Kolejnym materiałem, z którego wykonane mogą być żaluzje, jest drewno. Tutaj największą zaletą jest naturalne pochodzenie materiału, które powoduje, że wpływa on na mikroklimat w pomieszczeniu i wprowadza do wnętrza wyjątkowy nastrój. Drewniane żaluzje to wyjątkowa dekoracja okienna, która nigdy się nie nudzi. Żaluzje drewniane są niestety dość drogie, dlatego warto zapoznać się też z ofertą żaluzji drewnopodobnych. W przypadku okien o nietypowym kształcie, które nie mogą zostać ozdobione tradycyjnymi żaluzjami, doskonale sprawdzą się plisy.

2020-05-15 18:57

Inne artykuły