Tuby jako opakowania do przetrzymywania słodyczy

Tuby to praktyczny i efektowny rodzaj opakowań o uniwersalnym zastosowaniu w wielu branżach. Doskonale nadają się one do przechowywania różnego rodzaju akcesoriów oraz artykułów spożywczych, w tym również słodyczy. Jakie właściwości posiadają tego typu opakowania, jakie wyróżniamy ich rodzaje i dlaczego warto przechowywać słodycze właśnie w foliowych tubach?

Charakterystyka tub do przechowywania słodyczy

Tuby do przechowywania słodyczy to rodzaj plastikowych opakowań o cylindrycznym, wydłużonym kształcie oraz okrągłym bądź owalnym przekroju. Produkuje się je z wysokiej jakości folii, dzięki której opakowanie jest trwałe, sztywne, a do tego przezroczyste, co pozwala na znakomitą ekspozycję przechowywanych artykułów. Tuby plastikowe są chętnie wykorzystywane w szeroko pojętej branży spożywczej, gdzie wykorzystuje się je do przechowywania słodyczy. W tych opakowaniach można umieszczać m.in. cukierki, lizaki i gumy do żucia, a także żelki, drażetki czy bakalie. W ofercie renomowanych producentów tub, czego przykładem jest firma Tubus z Warszawy, znaleźć można następujące rodzaje opakowań:

  • tuby bezbarwne – wykonane z przezroczystej folii i dostępne w różnych rozmiarach;
  • tuby z kolorowymi wieczkami – z możliwością wyboru kolorystyki denka oraz wieczka;
  • tuby do lizaków – posiadają kolorowe, wielopoziomowe wieczka ze specjalnymi otworami do umieszczenia lizaków;
  • tuby z nadrukiem – z możliwością wykonania nadruku reklamowego jednokolorowego lub wielokolorowego;
  • tuby okolicznościowe – mogą mieć różne kształty, np. serca, w wersji przezroczystej lub kolorowej, znajdują zastosowanie jako oryginalne upominki okolicznościowe, np. bombonierki.

Dlaczego warto trzymać słodycze w tubach?

Do zalet plastikowych tub jako opakowań idealnych do słodyczy należy przede wszystkim higiena i bezpieczeństwo przechowywania w nich artykułów spożywczych. Wszystko to dzięki użyciu specjalnej, sztywnej folii oraz wygodnego zamknięcia w formie wieczek. Do atutów tub plastikowych należy również efektowna ekspozycja produktów. Ma to szczególnie istotne znaczenie w przypadku stoisk handlowych. Estetycznie prezentujące się towary stanowią skuteczny przekaz reklamowy i zachęcają do dokonywania zakupów. Na uwagę zasługują tu zwłaszcza opakowania z kolorowymi wieczkami i gniazdami do lizaków, które są ważnym narzędziem marketingowym. Do tego dochodzą bogate możliwości projektowania tub – w zależności od potrzeb mogą mieć one różne wymiary, a dodatkowo posiadać także kolorowe nadruki. Nic więc dziwnego, że są one tak chętnie wykorzystywane do przechowywania słodyczy.

2019-12-20 09:21

Inne artykuły