Tradycyjne czy fantazyjne - jakie łóżeczko dla dziecka wybrać?

Kiedy nasza pociecha wyrasta już z małego łóżeczka, pora kupić jej pierwsze „dorosłe” łóżko. To podstawowy mebel, który znajduje się w dziecięcym pokoju. Jego podstawową funkcją jest zapewnienie dziecku komfortowego i wygodnego snu. Łóżko powinno również wizualnie komponować się z wystrojem pokoju. Jakie więc łóżko wybrać – tradycyjne czy może fantazyjne?

Czym się kierować podczas wyboru łóżka dla dziecka?

Najważniejszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze łóżka dla dziecka jest bezpieczeństwo. Łóżko dla naszej pociechy powinno być wykonane z bezpiecznych, gładkich materiałów bez ostrych kantów, a konstrukcja – niezagrażająca dziecku. Popularnym materiałem wykorzystywanym przy produkcji łóżek dla dzieci jest drewno. Są to meble bardzo trwałe – posłużą nam z pewnością przez kilka lat. Należy jednak zwrócić uwagę, czy łóżko posiada stosowny atest i certyfikat potwierdzający jego bezpieczeństwo. Produkty wykorzystane do wykończenia łóżka nie mogą posiadać alergenów czy substancji drażniących. Zastosowane farby powinny być ekologiczne.

Łóżko tradycyjne

Tradycyjne łóżka różnią się między sobą modelami, kolorami, a także funkcjonalnością – znajdziemy łóżeczka wyposażone na przykład w dodatkowe szuflady, w których można przechowywać pościel. Najpopularniejszymi łóżkami z kategorii tradycyjnych są łóżka z płyty meblowej, które sprawdzą się zarówno w przypadku dziewczynek, jak i chłopców. Charakteryzuje je prosty design i minimalna liczba ozdobników. Mogą mieć proste, jak i zaokrąglone krawędzie. Estetycznie wykonane tradycyjne łóżko będzie się komponować z każdym wystrojem pokoju. Na tradycyjne łóżko warto postawić, jeśli zależy nam na rozwiązaniu, które będzie służyło przez kilka lat. Jest to także świetne rozwiązanie dla starszych dzieci. Warto również porozmawiać na ten temat z dzieckiem – z pewnością określi, które łóżko bardziej mu się podoba. Wiele sklepów posiada ciekawe oferty łóżek tradycyjnych dla dzieci, na przykład sklep zasypianko.pl.

Łóżko fantazyjne

Łóżka fantazyjne to interesująca oferta kolorowych mebli do spania. Producenci tego typu łóżek kierują ofertę do rodziców młodszych dzieci, szczególnie przedszkolaków. Dzieci w tym wieku często identyfikują się z bajkowymi postaciami, więc łóżko nawiązujące do ulubionej bajki z pewnością sprawi im mnóstwo radości. Możemy więc przebierać w łóżkach o różnych kształtach (na przykład w kształcie samochodzików) czy łóżkach posiadających kolorowe ramy przedstawiające postaci z bajek. Fantazyjne łóżka są niesamowicie barwne i wesołe, najlepiej sprawdzą się wśród stonowanych kolorów ścian w dziecięcym pokoju.

Które więc łóżko dla dziecka wybrać – fantazyjne czy tradycyjne? To wszystko zależy od osobistych upodobań zarówno dzieci, jak i rodziców. Fantazyjne łóżka sprawdzą się z pewnością wśród najmłodszych dzieci, a tradycyjne – wśród nieco starszych.

2020-04-23 09:40

Inne artykuły