Szafy drewniane w domach i mieszkaniach

Drewno to tworzywo, które nigdy nie wyjdzie z mody. Trudno też zaprzeczyć temu, że wnosi ono do wnętrza niepowtarzalny klimat. Wykonuje się z niego podłogi, drzwi i okna, ale przede wszystkim meble. Chcąc nadać wnętrzom wyjątkowego charakteru, można zdecydować się na umieszczenie w nich stylowych, drewnianych szaf. Jak zaaranżować przy ich pomocy wystrój pomieszczeń?

Dlaczego warto postawić na szafę wykonaną z drewna?

Drewniane meble są od lat szalenie popularne – umieszcza się je w przedpokoju, salonie oraz w sypialni. Świadczy to o tym, że nie jest to chwilowy trend, a ich wygląd i styl są ponadczasowe.

Szafa to mebel wybierany z myślą o długim użytkowaniu. Jeżeli zostanie wykonana z naturalnego drewna, to można mieć pewność, że doskonale wpisze się w każdą przestrzeń. Drewno pasuje do wnętrz skandynawskich, loftowych, a jeżeli jest odpowiednio wykończone, będzie znakomicie komponowało się ze stylem glamour. Projektanci zawsze podkreślają, że drewniana szafa podnosi walory wizualne pomieszczeń. Efektownie wykonany mebel może przykuwać wzrok, a jednocześnie być bardzo funkcjonalny.

Szafa z drewna będzie świetnie prezentować się w mieszkaniu. Dobrym pomysłem jest jej umieszczenie w przedpokoju, gdzie może służyć jako miejsce na okrycia wierzchnie. W domu znakomicie sprawdzi się w garderobie lub w sypialni – będzie stanowiła funkcjonalny mebel do przechowywania ubrań, domowych sprzętów czy tekstyliów – mówi ekspert z firmy RakDrew.

Jak może wyglądać szafa z drewna?

Zaletą drewnianej szafy może być nie tylko jej wygląd, ale także funkcjonalność. Wystarczy, że będzie właściwie zaprojektowana pod kątem potrzeb domowników.

W sypialni sprawdzi się duży mebel, który zmieści większość garderoby. Powinno zaleźć się w nim miejsce zarówno na garnitury i wieczorowe kreacje, jak i odzież noszoną na co dzień. Dlatego w szafie z drewna powinien być zamontowany dosyć długi drążek na wieszaki. Oprócz tego przydadzą się półki. Doskonale, jeżeli w jej wnętrzu znajdują także szuflady. Dzięki temu szafa zyskuje funkcje komody.

Wybierając szafę do mieszkania, warto postawić na model z lustrem na jednym ze skrzydeł. Sprawi to, że przestrzeń zostanie optycznie powiększona. Można także zdecydować się na nieco węższy model – na przykład dwu lub jednoskrzydłowy.

Wygląd drewnianej szafy można modyfikować. Może ona zostać pokryta transparentnym, bezbarwnym olejem, dzięki czemu widoczne będą naturalne słoje drewna. Wielu zwolenników mają także meble wykończone białą farbą i z eleganckimi uchwytami.

2019-12-09 08:27

Inne artykuły