Sukcesy polskich sportowców jednym z czynników wpływających na wzrost popularności odzieży patriotycznej

W polskim sporcie wiele się zmieniło na przestrzeni ostatnich kilku lat – pojawili się młodsi reprezentanci naszego kraju, cechujący się nieco innym podejściem do swoich dyscyplin sportowych. Rodzimym kadrowiczom bowiem nie wystarczy już tylko udział w najważniejszych sportowych imprezach, pragną na nich zakosztować smaku zwycięstwa i dumnie reprezentować nasz kraj, co przekłada się na rosnące zainteresowanie ich wyczynami, a także chęć ich bieżącego śledzenia. Jesteśmy świeżo po Igrzyskach Olimpijskich oraz Euro, podczas których trwania ulice polskich miast wydały się nieco bardziej opustoszałe niż zazwyczaj. Oczywiste jest bowiem, że lubimy oglądać zwycięstwa naszych zawodników, natomiast ciągłe porażki wręcz odpychają od telewizora. Na szczęście ostatnimi czasy jest ich już coraz mniej, czego najlepszym dowodem jest wyczyn polskiej reprezentacji piłki nożnej  na Euro we Francji. Komentatorzy i socjologowie wskazują, że sukcesy naszych sportowców przekładają się na wzrost popularności odzieży patriotycznej, o której faktycznie ostatnio zrobiło się bardzo głośno.

Polskie zwycięstwa wiążą się z możliwością organizowania bądź współorganizowania kolejnych znaczących wydarzeń sportowych. Mamy za sobą polsko – ukraińskie Euro, cyklicznie organizowane mistrzostwa piłki siatkowej, duże imprezy lekkoatletyczne, a przed nami jeszcze choćby mecze fazy grupowej Ligii Mistrzów z udziałem Legii Warszawa. Na każdym z tych wydarzeń obowiązuje patriotyczny dress code, warto bowiem i w taki sposób prezentować swoją polskość gościom zza granicy. Tym bardziej, że dostępna na rodzimym rynku odzież tożsamościowa daleka jest workowatym koszulkom z mocno wycierającym się Polskim Orłem, znanym z przeszłości. Być może właśnie dlatego klienci wolnościowych marek odzieżowych zdecydowali się na ponowne założenie patriotycznych ubrań również po imprezach sportowych. Obecnie tożsamościowe elementy stroju stały się już po prostu modne i stanowią zupełnie niezależną od sportowych wydarzeń materię.


Odzież patriotyczna jako codzienny ubiór – co przesądziło o sprawie?


Polska odzież patriotyczna to nie taki zwykły produkt, o co zadbali założyciele tożsamościowych firm odzieżowych, tak bardzo zaangażowani w swoją pracę. Dzięki wieloletniemu odkrywaniu potencjału polskich szwalni, dziewiarni, rzemieślników i producentów stworzyli unikatowe towary, cechujące się najwyższą jakością oraz znacznie wyróżniające się w światowej branży odzieżowej. Marki te promują polską produkcję i polską jakość, rozumianą oczywiście jak najbardziej pozytywnie. Rodzime dziewiarnie są bowiem w stanie wytworzyć doskonałe materiały odporne na spieranie się, przetarcia, trwałe, niezwykle miękkie w dotyku oraz komfortowe, a szwalnie produkują z nich doskonale wykonane ubrania, działając według projektów zakładających wykorzystanie najmodniejszych fasonów, a także unikatowego wzornictwa, inspirowanego historią naszego kraju. Dzięki tej współpracy osiągnięto bardzo wysoki pułap, który niezwykle trudno będzie komukolwiek przeskoczyć.

To właśnie dlatego odzież patriotyczna cieszy się wciąż rosnącym powodzeniem zarówno wśród Pań, jak i Panów. Niewątpliwie za jej sukcesem stoją wydarzenia sportowe, o czym sami producenci wydają się pamiętać, tworząc wyjątkowe kolekcje, dedykowane prawdziwym kibicom.
2016-10-03 11:38

Inne artykuły