Różne zastosowania hal stalowych


Hale stalowe to nowoczesna alternatywa dla budynków murowanych. Przewaga tego typu obiektów nad tradycyjnymi technologiami wynika przede wszystkim z szybkości oraz elastyczności realizacji projektów konstrukcji stalowych. Taka hala może być posadowiona w stosunkowo krótkim czasie, nawet w niesprzyjających warunkach, np. na gruncie charakteryzującym się niską nośnością. Wszystko to sprawia, że hale stalowe mają wiele zastosowań.

Hale stalowe w przemyśle

Szybkość budowy, optymalizacja kosztów, a przede wszystkim trwałość i wytrzymałość hal wykonywanych ze stali to atuty cenione w wielu gałęziach przemysłu i produkcji. To właśnie przedsiębiorstwa produkcyjne chętnie korzystają z możliwości, jakie dają hale stalowe. Wśród fabryk istnieje duże zapotrzebowanie na wielkopowierzchniowe obiekty pozwalające na realizację zadań związanych z produkcją i składowaniem towarów. Bogate możliwości adaptacji hal stalowych pozwalają na zagospodarowanie ich wnętrza na różne cele – mogą tam znaleźć się stanowiska pracy, linie produkcyjne z taśmami transportowymi, a także miejsca do przechowywania produktów i komponentów. Tego typu hale przemysłowe znajdują zastosowanie w różnych branżach, np. przy produkcji rolniczej.

Magazynowanie i logistyka

Duża powierzchnia hal stalowych i możliwość łatwej ich rozbudowy oraz adaptacji wnętrz czynią z nich obiekty o wszechstronnym zastosowaniu w szeroko pojętej branży transportowej zajmującej się przepływem dóbr.

Te lekkie i wytrzymałe obiekty wielkopowierzchniowe doskonale nadają się do realizacji zadań związanych ze składowaniem oraz wysyłką towarów. - Mi przedstawiciel gdańskiej firmy Largo Hale. - Hale stalowe jako miejsca składowania oraz przeładunku produktów, a także pakowania i kompletowania zamówień znakomicie sprawdzają się w charakterze magazynów stanowiących zaplecze firm oraz rozbudowanych centrów logistycznych.

Obiekty usługowe i handlowe

Stalowa konstrukcja hal nie tylko gwarantuje ich lekkość i wytrzymałość, ale nadaje im także atrakcyjny wygląd. Bogate możliwości aranżacyjne i wykończeniowe sprawiają, że hale ze stali wyróżnia oryginalny, nowoczesny design, który doskonale sprawdza się w przestrzeni miejskiej, gdzie powstają coraz to nowsze obiekty usługowe i handlowe właśnie w konstrukcji stalowej. Jakie dokładnie zastosowania mogą mieć hale stalowe w tym zakresie? Mogę one służyć jako warsztaty samochodowe, miejsca sprzedaży części i maszyn, a nawet jako supermarkety. Jak więc się okazuje, hale stalowe stanowią uniwersalne rozwiązanie w dziedzinie budownictwa i mają wszechstronne zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

2020-04-16 11:09

Inne artykuły