Obrazy na płótnie jako ozdoba ścian

Zadaniem obrazów ściennych jest przede wszystkim ocieplenie wnętrza, nadanie mu indywidualnego charakteru i sprawienie, żeby właściciel mieszkania dobrze czuł się we własnych czterech ścianach. Dekoracji ściennych jest wiele, z tego względu każdy może znaleźć coś dla siebie. Przekonaj się, dlaczego obrazy na płótnie mogą stanowić ciekawą i niepowtarzalną dekorację pustej ściany.

Nasycona kolorystyka

Jeśli masz wrażenie, że twoje wnętrze jest monotonne, potrzebujesz jakiejś zmiany lub szukasz elementu dekoracyjnego, który dopełni wygląd twojego pomieszczenia, warto zawiesić w nim obraz na płótnie. Stanowi on stosunkowo tani element, który może ożywić każde pomieszczenie, bez konieczności dokonywania kosztownych zmian i robienia generalnego remontu. Płótno dzięki wysokiej jakości powłoce i naturalnemu zabarwieniu pozwala na zachowanie kolorystycznego nasycenia grafiki lub zdjęcia, które chcemy na nim umieścić. Umożliwia ono także zachowanie rozdzielczości grafiki, a co za tym idzie, pozwala na otrzymanie dobrej jakości kopii.

Głębia obrazu

Obrazy na płótnie stanowią alternatywę dla tradycyjnych fotografii i plakatów. Ich główną zaletą jest ich głębia, która jest wręcz niemożliwa do uzyskania przy wielkoformatowych fotografiach, czy plakatach. Jest to zasługa nie tylko materiału, z którego wykonane jest płótno, ale także braku konieczności oprawiania go w ramkę, co jest możliwe dzięki zadrukowaniu jego boków. Zabieg ten sprawia także, że oglądanie obrazu pod różnym kątem może w tym samym stopniu cieszyć nasze oko. To z kolei pozwala na zawieszenie obrazu w miejscu, na które patrzymy z różnych stref pomieszczenia.

Indywidualna dekoracja ściany

Obrazy umieszczone na ścianie powinny odzwierciedlać pasje, zainteresowania, styl, czy doświadczenia domowników. Mogą one przedstawiać zarówno grafiki z odległych miejsc, które zwiedziliśmy w ostatnie wakacje, zdjęcia naszych ulubionych artystów, jak i panoramę popularnego miasta. Miłośnicy starych samochodów mogą zawiesić grafiki przedstawiające ich ulubione modele, a artystyczne dusze mogą wybrać dla siebie nowoczesne i abstrakcyjne wzory.

 

Jak twierdzi ekspert reprezentujący firmę Kraina Barw: „Dzięki współczesnym maszynom drukarskim w naszym salonie lub w sypialni mogą znaleźć się także reprodukcje ulubionych dzieł sztuki, których kupno jest niemożliwe”. Drukowanie grafik to jednak niejedyna możliwość, ponieważ na płótnie możemy umieścić także prywatne zdjęcia, które będą stanowiły jeszcze bardziej unikalne i osobiste dekoracje ścienne. Specyficzna struktura płótna sprawia, że wydrukowane na niej zdjęcie wygląda nie tylko stylowo, ale także nowocześnie.

 

2020-03-04 09:47

Inne artykuły