Obozy dla akademii sportowych. Wypoczynek i trening w jednym

Wyposażenie hotelu w siłownie, strefę SPA oraz pełnowymiarowe boiska w przypadku organizacji obozów dla akademii sportowych są znaczenie ważniejsze niż atrakcje turystyczne, czy lokalizacja obiektu. Ośrodek wypoczynkowy powinien zapewnić młodym adeptom sportu profesjonalne warunki do treningu i poszerzania zdobytych dotąd umiejętności. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę wybierając hotel na obóz sportowy.

Zapewnienie infrastruktury sportowej

Akademia sportowa powinna posiadać dostęp do bazy szkoleniowej, w której młodzi sportowcy będą mieli możliwość nauki nowych umiejętności na boiskach oraz kortach najwyższej klasy. Powinny odpowiadać standardom profesjonalnych obiektów tego typu. Z tego względu wybór ośrodka wypoczynkowego, w którym odbędzie się obóz, należy poprzedzić sprawdzeniem oferowanej przez hotel infrastruktury sportowej.

Centrum sportowe oraz kontrola wykwalifikowanej kadry pozwala zapewnić pracę nad konkretnymi umiejętnościami zawodników, co z kolei wpływa na ogólną poprawę rozwoju sprawności fizycznej. Osoby organizująca obozy dla akademii sportowej powinny zwrócić uwagę na wymiary hotelowych boisk i kortów oraz ich nawierzchnię, a także pozostałą bazę treningową. W jej skład może wchodzić między innymi siłownia, sala fitness, górka treningowa lub ściana do ćwiczenia celności strzałów. Wszystkie z tych elementów pozwolą popracować adeptom sportu nad wytrzymałością fizyczną oraz motoryką.

Organizacja wypoczynku

Rezerwacja hotelu na obóz piłkarski nie wiąże się jedynie z zapewnieniem odpowiedniej infrastruktury, która pozwoli na rozegranie sparingów, meczów, czy na wykonanie ćwiczeń potrzebnych do rozwoju konkretnej umiejętności. Obiekt powinien także odpowiadać na wymagania związane z wypoczynkiem.

Jak podkreśla ekspert reprezentujący hotel Remes Sport & Spa:

Każda z dyscyplin sportu wiąże się z możliwością nabawienia się urazu, w związku z tym hotel powinien posiadać także miejsce pozwalające na regenerację. Masaże i zabiegi wykonywane przez profesjonalistów mogą zapobiec nie tylko występowaniu urazów fizycznych, ale wpływają także na psychiczne samopoczucie zawodników.

Zdrowie psychiczne, spokój oraz koncentracja są elementami, które w dużej mierze wpływają na zachowanie zawodnika na hali lekkoatletycznej, boisku do piłki nożnej, siatkówki lub na korcie tenisowym.

Oprócz możliwości skorzystania ze strefy SPA, sportowcy i kadra managerska powinni móc skorzystać z chwili relaksu w przytulnym pokoju hotelowym. Komfortowe warunki sportowcom może zapewnić nie tylko osobny pokój z wygodnym łóżkiem i prywatną łazienką, ale także hotelowa restauracja serwująca pełnowartościowe posiłki.

2020-05-10 13:14

Inne artykuły