O czym pamiętać zamawiając katering?

Organizacja imprez nie jest łatwym zadaniem. Musimy ustalić miejsce przyjęcia, zaprosić gości i zająć się jedzeniem. Ostatnia kwestia często jest najtrudniejszym zadaniem, szczególnie kiedy uroczystość jest duża i chcielibyśmy ugościć zaproszonych, jak najlepiej potrafimy. Na szczęście nie musimy cały dzień stać przy garnkach. Będzie i smacznie, i elegancko, jeżeli zamówimy katering. O czym powinniśmy pamiętać, decydując się na zamówienie gotowych potraw?

Odpowiednia ilość smacznych, atrakcyjnych potraw

Przede wszystkim powinniśmy zadbać o odpowiednią liczbę potraw. Profesjonalne firmy cateringowe, w tym restauracje zajmujące się takimi usługami, doskonale wiedzą, ile jedzenia przygotować dla 50, a ile dla 80 gości. Nie musimy się obawiać, że dla kogoś zabraknie talerza. Wszyscy będą najedzeni, a każde z podanych dań będzie pyszne. W końcu przygotowują je doświadczeni kucharze, którzy wiedzą, jak zachwycić nawet najbardziej wymagających klientów. Zamawiając katering, możemy mieć pewność, że potrawy nie tylko będą dobrze smakować, ale i rewelacyjnie wyglądać.

Dania podane na zastawie

Zamawiając katering, powinniśmy upewnić się, że dania będą podane na ładnej zastawie. W przeciwnym wypadku może się okazać, że nie mamy odpowiedniej ilości talerzy albo półmisków. Na pewno nie chcemy kupować ich nie jedno popołudnie czy jeden wieczór, dlatego zapiszmy sobie na liście tę bardzo istotną kwestię.

Obsługa z firmy cateringowej

Bardzo ważnym zagadnieniem jest także możliwość wynajęcia obsługi z firmy cateringowej. Jeżeli przygotowujemy eleganckie przyjęcie, nie chcemy samodzielnie go obsługiwać. Wolelibyśmy zabawiać gości i doglądać, czy nikomu niczego nie brakuje. Będąc zmuszonym do podawania potraw, z pewnością nie będziemy mieli czasu, aby z kimkolwiek porozmawiać. Z tego względu podczas rozmowy zapytajmy, czy będziemy mogli zatrudnić kelnerów. Jeśli restauracja albo firma cateringowa nie zapewnia takich usług, będziemy mieć czas, aby znaleźć kogoś innego – komentuje nasz rozmówca z Oberży Pod Dzwonkiem w Poznaniu.

Dania przyjazne dla alergików

Nie powinniśmy też zapomnieć o sprawdzeniu, czy firma kateringowa jest w stanie przygotować dla nas specjalne dania dla alergików. Dzisiaj coraz więcej ludzi cierpi na różnego rodzaju uczulenia, np. na gluten czy laktozę. Profesjonalne restauracje zaoferują pyszne potrawy bez uczulających składników, jeżeli tylko odpowiednio wcześniej poinformujemy o takiej konieczności. Pamiętajmy o istotnych kwestiach, a przyjęcie, które urządzamy, bez wątpienia będzie jednym z najlepszych, jakie zorganizowaliśmy.

2017-10-03 14:07

Inne artykuły