Modułowe obiekty szkolne na czas remontu budynków

Choć przez blisko dwa miesiące w roku budynki szkolne nie są użytkowane, może to być czas niewystarczający do przeprowadzenia remontu. Sale lekcyjne i szkolne korytarze są dość intensywnie użytkowane i może okazać się, że budynek będzie wymagał odświeżenia. Na czas remontu rozwiązaniem mogą być modułowe obiekty szkolne – oczywiście spełniające wszystkie standardy.

Obowiązek szkolny nakłada na każde dziecko w określonym wieku konieczność uczęszczania na zajęcia lekcyjne. Co jednak zrobić w przypadku, kiedy budynek szkolny potrzebuje kapitalnego remontu i nie ma możliwości umieszczenia dzieci w innych placówkach?

Budownictwo modułowe – rozwiązanie na różne potrzeby

Nowoczesne budownictwo modułowe oferuje wiele różnych rozwiązań – od domków rekreacyjnych na działkę za miastem, przez domy wielorodzinne, na biurach i budynkach szkolnych kończąc – mówi ekspert z firmy Modular SystemMożliwość dowolnej aranżacji modułów daje niemal nieograniczone możliwości. Niezależnie od tego, na ile osób i do jakich celów ma być przeznaczony budynek.

Jest to rozwiązanie również na czas remontu budynków szkolnych. Dzieci muszą mieć miejsce, w którym będą mogły nie tylko się uczyć, ale również spędzać czas po lekcjach lub na przerwach. Systemy modułowe dają możliwość stworzenia dowolnej przestrzeni: klas lekcyjnych, korytarzy, stołówki lub świetlicy. Obiekty modułowe nie wymagają specjalnego przygotowania gruntu, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć tymczasową szkołę tuż obok remontowanej.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Obiekty modułowe przeznaczone na placówki oświatowe spełniają wszelkie normy i wymogi Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz przepisów przeciwpożarowych. Są funkcjonalne i bezpieczne jednocześnie. Mogą być również wkomponowane w otoczenie w taki sposób, by zapewniać bezpieczeństwo najmłodszym – na przykład na ogrodzonym terenie zielonym. Choć ma to być rozwiązanie tymczasowe nie może być prowizoryczne – chodzi przecież o komfort i bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w budynku.

Rozwiązania dopasowane do potrzeb

Niezależnie od tego, czy jest to mała, wiejska szkoła, czy zespół szkół istnieje możliwość dopasowania obiektów do potrzeb danej placówki. Z tego względu modułowe obiekty szkolne to doskonałe rozwiązanie dla szkół, które planują duży remont w czasie trwania roku szkolnego lub nie są pewne, czy okres wakacji wystarczy na przeprowadzenie niezbędnych prac. Jest to rozwiązanie tymczasowe, jednak spełniające wszystkie standardy i wymogi dotyczące bezpieczeństwa.

2020-02-02 09:58

Inne artykuły