Kwas hialuronowy pod oczy. Jak to działa?

Kwas hialuronowy występuje w organizmie naturalnie i odpowiada m.in. za elastyczność i napięcie skóry. Gdy wraz z wiekiem jest go w skórze coraz mniej, pojawiają się zmarszczki (jako pierwsze najczęściej te wokół oczu). Aby odmłodzić skórę, specjaliści medycyny estetycznej chętnie stosują zabiegi z kwasem hialuronowym. Dowiedz się, na czym konkretnie polegają oraz jakie przynoszą efekty.

Na czym polegają zabiegi z kwasem hialuronowym pod oczy?

Chociaż zmarszczki wokół oczu można redukować na wiele sposobów, to specjaliści medycyny estetycznej najczęściej zalecają zabiegi na bazie kwasu hialuronowego. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że są bezinwazyjne, bezbolesne oraz w pełni bezpieczne. Wiąże się to z tym, że kwas hialuronowy naturalnie występuje w skórze. Substancja ta magazynuje wodę, dzięki czemu skutecznie nawilża skórę i w konsekwencji korzystnie wpływa to na jej sprężystość oraz młodzieńczy wygląd. Zatem gdy z biegiem lat zaczyna ubywać kwasu hialuronowego, zmarszczki wokół oczu można usunąć, stosując tzw. wypełniacze (substancje, które wypełniają te ubytki). Jedną z nich jest właśnie kwas hialuronowy, który ma postać plastycznego żelu. Podczas zabiegu wstrzykiwany jest cienką igłą pod skórę (miejsce znieczulone jest maścią, najczęściej Lidokainą), co powoduje zwiększenie jej objętości. By efekt był zadowalający, skórę po nakłuciu masuje się i tym samym formuje preparat. Na tym etapie skóra w miejscu zabiegu jest uniesiona, a znajdujące się tu wcześniej zmarszczki zniwelowane.

Jaki efekty uzyskuje się po zastosowaniu kwasu hialuronowego?

Zabiegi z kwasem hialuronowym są tak popularne także ze względu na efekty. Już po przeprowadzeniu procedury skóra jest wyraźnie odmłodzona, a rezultat utrzymuje się nawet do kilkunastu miesięcy – podkreśla specjalista z gabinetu FaceMed z Warszawy.

Oczywiście efekt zależny jest od wielkości i głębokości zmarszczek wokół oczu, jednak by był najbardziej zadowalający, specjaliści stosują preparaty o różnej strukturze i gęstości. Tym samym można w prosty sposób i w krótkim czasie wypełnić drobne zmarszczki mimiczne oraz głębsze bruzdy, a także sprawić, że skóra w tym miejscu stanie się elastyczna, napięta i jędrna. Warto także pamiętać, że kwas hialuronowy działa na dwa sposoby – oprócz widocznych gołym okiem efektów wypełnienia, stymuluje skórę do produkcji własnego kolagenu. Dzięki temu, jej naturalne procesy regeneracji potęgują efekty zabiegów z kwasem hialuronowym i skóra staje się jędrna, świeża oraz bardziej wypoczęta.

Zabiegi z kwasem hialuronowym działają korzystnie na objawy starzenia wokół oczu takie jak:

  • zmarszczki mimiczne tzw. kurze łapki,
  • zmarszczki, worki i cienie w tzw. dolinie łez (pod oczami),
  • opadające powieki
  • oraz obniżenie brwi, określane jako tzw. ciężkie spojrzenie.
2019-12-19 13:02

Inne artykuły