Jakie są zalety wynajmu sali konferencyjnej?

Organizacja konferencji, szkoleń czy spotkań biznesowych, w których uczestniczy wiele osób, to nie lada wyzwanie logistyczne. Często zdarza się, że odpowiednie sale nie są dostępne w preferowanym terminie, a te, które organizator ma do dyspozycji, nie spełniają wymagań w aspekcie wielkości czy niezbędnego wyposażenia. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie sali konferencyjnej.

Dlaczego warto wynająć salę konferencyjną?

Szkolenia dla pracowników, spotkania biznesowe czy duże konferencje naukowe wymagają właściwego zaplanowania nie tylko pod względem merytorycznym, ale również (a może – przede wszystkim) w aspekcie logistycznym. Wielogodzinne przebywanie w jednym miejscu musi być komfortowe, ponieważ otoczenie ma bardzo duży wpływ na odbiór prezentowanych treści przez słuchaczy.

Małe pomieszczenia to niezbyt dobra lokalizacja takich przedsięwzięć jak konferencje i szkolenia. Brak przestrzeni, a często również mały dopływ światła nie zachęcają do uważnego słuchania. Nieprzystosowane do tego rodzaju spotkań salki są bardzo często pozbawione także niezbędnego wyposażenia – mikrofonów, projektorów czy bezprzewodowego połączenia sieciowego dobrej jakości. Trzeba pamiętać, że w szkoleniach i konferencjach uczestniczą ludzie, a nie cyborgi i konieczna jest chwila odpoczynku czy miejsce, gdzie będą mogli kupić coś do jedzenia i picia.

Można powiedzieć, że wszystko to, czego nie ma w kameralnych salkach, jest dostępne w profesjonalnych salach konferencyjnych. Takie specjalnie przygotowane pomieszczenia są idealne na event naukowy, szkolenie czy spotkanie biznesowe. Przede wszystkim zapewniają niezbędne zaplecze techniczne, o które organizator nie musi się martwić: stoły, krzesła, projektory, tablice, markery ani o łącze internetowe. Oprócz tego w pobliżu znajdują się bufet lub sala obiadowa oraz szatnie. Dzięki temu zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy, nie mają właściwie żadnych powodów do zmartwień.

Gdzie wynająć salę konferencyjną?

Jak mówi ekspert z firmy AS BUD z Warszawy, wynajem sali konferencyjnej w dogodnej lokalizacji to znakomity wybór. Takie rozwiązanie zapewnia komfort organizatorom i uczestnikom spotkań, którzy mogą bez problemu dojechać na miejsce, w trakcie konferencji nie muszą się martwić o logistykę, podczas przerwy mogą się w tym samym budynku pokrzepić, a po zakończeniu spotkania wybrać się np. na zakupy. Sale konferencyjne można wynająć na większe i mniejsze okazje, ale bardziej kameralne salki również są świetnie wyposażone.

2020-02-02 11:36

Inne artykuły