Dlaczego warto sprzedać telefon do serwisu lub sklepu GSM?

Telefony komórkowe to sprzęt, który bardzo szybko się starzeje. Branża komórkowa to przestrzeń, w której co rusz pojawia się miejsce na nowe modele. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, czy opłaca ci się kupić nowy telefon, to pomyśl o tym, by najpierw sprzedać do serwisu lub sklepu GSM stary, a później zdecydować się na kupno nowego iPhone’a, Samsunga lub innego modelu, który akurat wszedł na rynek. Dowiedz się, dlaczego warto sprzedać stary telefon komórkowy.

Telefony komórkowe: Dlaczego warto sprzedać stary telefon?

Decyzja o kupnie nowego telefonu często jest spontaniczna. Można zdecydować się na to, bo np. poprzedni telefon już się znudził, ma niewystarczające parametry bądź zaczyna w nim coś szwankować. W wielu przypadkach, w takiej sytuacji stary sprzęt ląduje na dnie szuflady bądź nieużywanej półki, a jego miejsce zajmuje nowy nabytek. Trzeba przyznać, że jest to bardzo nieekonomiczne. Na używane telefony komórkowe chętnych nie brakuje, dlatego ich sprzedaż jest obecnie bardzo popularna. Tym samym, skoro są kupcy, warto zainteresować się sprzedażą tego sprzętu. Warto również podkreślić, że często cena sprzedawanego telefonu może być bardzo satysfakcjonująca. Co ciekawe, dotyczy to nawet „wiekowych” lub niszowych telefonów, na które także czyhają pasjonaci.

Gdzie można sprzedać telefon komórkowy? – aukcje internetowe, sklepy i serwisy

Jeśli już wiesz, że chcesz sprzedać swój stary telefon, możesz to zrobić w kilku miejscach. W przypadku, gdy telefon szwankuje i nie do końca dobrze się spisuje, warto sprzedać go w serwisie. Tam określany jest stan telefonu – wspólnie oceniane są jego uszkodzenia, zarysowania i działanie. Później ustalana jest jego cena i jeśli zostanie zaakceptowana, to podpisywana jest umowa sprzedaży. Innym rozwiązaniem, zarówno dla starszych i sprawnych, jak i starszych oraz szwankujących modeli telefonów używanych jest sprzedaż internetowa. Można tego dokonać na serwisach aukcyjnych i sprzedażowych, portalach społecznościowych itp. W przypadku takiej sprzedaży, w przeciwieństwie do serwisu lub sklepu GSM, całość transakcji może trwać zdecydowanie dłużej. Ponadto, może się okazać, że niezadowolony kupiec po kilku dniach zwróci zakupiony towar bez podawania żadnej przyczyny. W takiej sytuacji problem ze starym telefonem pojawia się na nowo. Dlatego też, jeśli stary telefon działa, to najlepiej udać się do sklepu GSM np. Magic Phone z Warszawy. Wybór tego miejsca jest gwarancją szybkiej i bezpiecznej transakcji, wygody oraz atrakcyjnej ceny. Sprzedaż telefonu w komisie, czyli punkcie GSM, w których można kupić lub sprzedać telefon, jest świetnym sposobem na natychmiastowe pieniądze, gdyż w momencie podpisania umowy, wszystkie prawa do telefonu przechodzą na komis. To dobre rozwiązanie, gdyż dalsza sprzedaż telefonu staje się już ich zadaniem. 

2019-12-19 10:41

Inne artykuły