Zastosowanie opakowań typu BIG BAG w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym
Opakowania typu BIG BAG służą do przechowywania i transportu substancji sypkich. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii forma i materiały, z których zostały wykonane te opakowania, umożliwiają dobre zabezpieczenie ładunku i ułatwiają dokładne zagospodarowanie przestrzeni. Jakie zastosowania mają opakowania BIG BAG w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym?
Czym są opakowania BIG BAG?
BIG BAG to zbiorcza nazwa różnego rodzaju pojemników służących do transportu dużych ilości materiałów zarówno sypkich, jak i płynnych czy półpłynnych. Najczęściej są one wykorzystywane przez przemysł, ponieważ to w zakładach produkcyjnych potrzebne są hurtowe ilości surowców.
Opakowania BIG BAG mają za zadanie nie tylko ochronę przewożonych materiałów, ale też ułatwienie operowania nimi – mówi specjalista z firmy Empac Polska. – Dzięki regularnym kształtom BIG BAGI szczególnie dobrze wypełniają przestrzeń załadunkową, co obniża koszty transportu i przyspiesza go.
Ten typ opakowań występuje w wielu rodzajach, które różnią się od siebie przeznaczeniem i zabezpieczeniami. Co można w nich przewozić i jaki użytek ma z BIG BAGÓW przemysł spożywczy oraz farmaceutyczny?
Rodzaje BIG BAGÓW i ich zastosowania przemysłowe
Opakowania kontenerowe typu BIG BAG służą do przechowywania i transportu substancji o różnym stanie skupienia i przeznaczeniu. Przemysł spożywczy często wykorzystuje Opakowania BIG-BAG Flutainer®, których budowa umożliwia przewóz substancji półpłynnych. W takich pojemnikach umieszcza się np.: syropy i koncentraty, sosy, miód, ale też kleje i pasty. Ten rodzaj elastycznego kontenera daje możliwość przechowywania aż 3000 litrów substancji na jednym metrze kwadratowym.
Inne kontenery są używane do przewozu materiałów spożywczych i tworzyw sztucznych w postaci granulatu. Mowa o opakowaniach Quintainer®. Dzięki dodatkowej konstrukcji wewnętrznej po wypełnieniu zachowują one prostopadłościenną formę, co umożliwia dokładnie zapełnienie przestrzeni i ułatwia wyładunek oraz załadunek. Co szczególnie istotne, te rodzaje BIG BAGÓW są dostępne z dodatkowymi zabezpieczeniami, np. antyelektrostatycznymi, co jest istotne w strefach zagrożonych wybuchem.
Występują także kontenery elastyczne służące do przewozu materiałów niebezpiecznych, np. palnych i wybuchowych, które wykorzystuje się w przemyśle farmaceutycznym czy chemicznym jako surowce produkcyjne lub stanowią efekt prac laboratoriów i fabryk. Dzięki stosowaniu BIG BAGÓW transport zarówno półproduktów, jak i gotowych wyrobów spożywczych lub farmaceutycznych jest bezpieczny, sprawny i wydajny.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana