Z jakich materiałów są wykonywane katetery rektalne dla niemowląt?

Kateter rektalny to innowacyjny produkt coraz częściej wybierany przez młodych rodziców do odgazowywania noworodka. Dzięki niemu maluch szybko pozbywa się wzdętego brzuszka, kolek i nagromadzonych w jelitach gazów. Produkt ten przynosi szybką ulgę niemowlęciu i stanowi alternatywę dla leków, które dodatkowo obciążają mały organizm. Dowiedz się, jak wygląda taki kateter i z jakiego materiału jest wykonany!
Kateter rektalny wykonany z bezpiecznego silikonu medycznego
Kateter rektalny to bezpieczny produkt jednorazowego użytku przeznaczony dla niemowląt. Dzięki niemu możesz uniknąć stosowania preparatów farmaceutycznych. Co więcej, możesz go stosować do odgazowywania maluszka już od pierwszych dni jego życia, jednak nie częściej niż trzy razy na dobę. Pamiętaj, że ponowne użycie tego samego katetera może stanowić ryzyko infekcji. Produkt stosowany zgodnie z instrukcją nie podrażni błony śluzowej odbytu Twojego maluszka, dlatego przed jego zastosowaniem zawsze przeczytaj dokładnie dołączoną do opakowania ulotkę.
Przeczytaj również: Cechy i zastosowania etykiet termicznych
Kateter rektalny wykonany jest z bezpiecznego dla zdrowia silikonu medycznego i wyposażony jest w elastyczną końcówkę ułatwiającą aplikację. Jest to wyrób medyczny klasy I, a jak wiadomo klasyfikacja wyrobu jest bardzo ważna, gdyż to od niej zależy rodzaj procedury oceny zgodności. Im wyższa klasa wyrobu, tym bardziej restrykcyjna jest procedura oceny zgodności.
Przeczytaj również: Z czego powinno być wykonane dobre legowisko dla psa?
Wybierz kateter rektalny wolny od BPA i lateksu!
Kateter rektalny Colica dostępny w naszej ofercie wykonany jest z bezpiecznych materiałów. Jest to nieinwazyjny wyrób medyczny klasy I według reguły 5 - do chwilowego użytku. Co więcej, jest to produkt wolny od ftalanów, wykonany z TPE/TPR
- dowiadujemy się w rozmowie z ekspertem z firmy Bebon, która oferuje innowacyjne produkty do pielęgnacji niemowląt.
Ftalany to związki organiczne, które nadają tworzywom sztucznym lepszego kształtu i plastyczności, jednak są niebezpieczne dla dzieci. Tak samo, jak szkodliwe związki organiczne z grupy bisfenoli BPA, które mogą zakłócać pracę układu hormonalnego i nerwowego. Dlatego bardzo ważne, aby wybierać produkty dla dzieci wolne od ftalanów, BPA czy lateksu, który może wywołać u maluchów reakcję alergiczną.
Przeczytaj również: Na czym polega ekspertyza hydrologiczna i kto ją wykonuje?
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana