W jaki sposób znakuje się gadżety reklamowe?

Personalizacja to jeden z najważniejszych obecnie etapów produkcji gadżetów reklamowych. Nic tak bowiem nie wzmacnia przekazu reklamowego, jak indywidualnie zaprojektowany nadruk. Najskuteczniejszym na to sposobem jest naniesienie na dany przedmiot logotypu firmy, co nazywamy znakowaniem gadżetów. Na których artykułach i w jaki sposób wykonuje się tego typu oznakowania?
Znakowanie gadżetów reklamowych – co warto wiedzieć?
Gadżety reklamowe oznaczone logo danej firmy to dzisiaj niemal niezbędny element każdej kampanii reklamowej. Skuteczna strategia marketingowa powinna bowiem polegać na budowaniu pozytywnego wizerunku marki, a także na wzroście jej świadomości. Logotyp, jako charakterystyczny i rozpoznawalny obraz, najbardziej kojarzy się z daną firmą, dlatego umieszczenie go na gadżetach reklamowych jest dobrym rozwiązaniem.
Do wyboru mamy różne techniki znakowania gadżetów reklamowych. – Mówi przedstawiciel firmy produkującej upominki reklamowe Videodruk z Wrocławia. – Dzięki tak bogatym możliwościom technicznym, logotypy można umieszczać niemal na wszystkich gadżetach reklamowych. Doskonale nadają się do tego artykuły ceramiczne, np. kubki. Nadruki powstają również na odzieży i materiałach tekstylnych. Ponadto znakowanie wykorzystywane jest również w przypadku artykułów biurowych, np. długopisów, a także breloków, a nawet artykułów elektronicznych, takich jak pendrive’y.
Metody znakowania gadżetów reklamowych
Do najpopularniejszych technik znakowania gadżetów reklamowych należy:
- Zdobienie ceramiki reklamowej – logotypy i inne obrazy na artykuły ceramiczne, np. kubki, mogą być nanoszone różnymi technikami, do których zaliczamy m. in. niedrogi i trwały nadruk bezpośredni, kalkomanię, hydrocolor, czyli barwienie natryskowe, a także grawer laserowy.
- Tampodruk – naniesienie obrazu na dany gadżet za pośrednictwem gumowego tamponu to szybki i precyzyjny, a do tego stosunkowo niedrogi sposób na zdobienie różnego rodzaju powierzchni, również nieregularnych, wykonanych z rozmaitych materiałów, np. szkła, drewna czy plastiku.
- Sitodruk – przeciskanie farby przez specjalne sito pozwala na trwałe pokrycie płaskich i cylindrycznych powierzchni tkanych, drewnianych, skórzanych i innych. Do zalet tej techniki należą wyraziste kolory i atrakcyjna cena.
- Grawerowanie laserowe – grawerunek wykonywany przy użyciu wiązki lasowej zapewnia wysoką precyzję oraz niezwykłą trwałość znakowania.
- Haft komputerowy – haftowanie komputerowe umożliwia uzyskanie niezwykle estetycznych i dokładnych wzorów na odzieży i materiałach tekstylnych. Nadruki te wyróżnia wysoka jakość wykonania oraz trwałość.
- Termotransfer – technologia ta wykorzystuje specjalny papier transferowy, który uprzednio zadrukowany służy do przeniesienia na gadżet wzoru, co odbywa się przy udziale wysokiej temperatury.
- Tłoczenie – wzory odciskane są na gadżecie przy pomocy metalowej matrycy. Metoda ta stosowana jest do zdobienia wyrobów skórzanych.
- Doming – technika pozwalająca na uzyskanie tzw. naklejek żywicznych za pomocą pokrycia nadruku żywicą poliuretanową, co daje ciekawy, niemal trójwymiarowy efekt.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana