W jaki sposób można uszlachetnić drewno?

Pielęgnację drewna stosowano od niepamiętnych czasów. Drewno było bowiem wykorzystywane do wykańczania i aranżacji wnętrz we wszystkich epokach historycznych i kulturach. Przez ten czas wykształciło się wiele mniej lub bardziej skutecznych metod konserwacji i ozdabiania drewna. Przeczytaj, które z nich przetrwały do naszych czasów i w jaki sposób dzisiaj można uszlachetnić drewno.
Dlaczego konserwuje się i uszlachetnia drewno?
Drewno nadaje wnętrzom wyjątkowego charakteru. Jest materiałem naturalnym, ekologicznym i przyjaznym człowiekowi. Pozytywnie wpływa na samopoczucie, odpręża i działa antystresowo. Drewniane meble, podłogi i elementy wykończeniowe są eleganckie i zachwycają harmonią. Aby jednak cieszyły oko ponadczasowym pięknem przez wiele lat, muszą być odpowiednio pielęgnowane i konserwowane. Uszlachetnianie drewna nie tylko poprawia walory estetyczne materiału, ale także zwiększa jego odporność i żywotność. Pozwala także wydobyć pełną głębię niepowtarzalnej struktury drewna lub odmienić wygląd tego szlachetnego materiału.
Wysokiej jakości środki uszlachetniające drewno
Uszlachetnianie drewna jest zabiegiem pielęgnacyjnym i konserwującym. Polega na pokrywaniu powierzchni drewnianych specjalistycznymi preparatami. Z ich szeroką gamą można zapoznać się, odwiedzając witrynę internetową dystrybutora środków do pielęgnacji drewna Madrona, wyłącznego przedstawiciela brytyjskiej firmy Fiddes & Son. Najczęściej stosowanymi metodami uszlachetnienia drewna są:
Lakierowanie, czyli pokrywanie drewna lakierem, najczęściej na bazie żywic syntetycznych, które chroni drewno przed zabrudzeniami, ścieraniem, wilgocią, a także przed promieniowaniem UV.
Woskowanie, które częściowo zabezpiecza i konserwuje drewno, a jednoczenie podkreśla jego naturalny blask oraz sprawia, że staje się ono aksamitnie gładkie. Woski do drewna występują w wersjach bezbarwnych lub barwionych.
Olejowanie, czyli impregnowanie drewna poprzez nanoszenie olejów lub olejowosków na uszlachetnianą powierzchnię. Oleje i olejowoski nie tylko konserwują drewno, ale także wyraźnie podkreślają jego piękno.
Większość z tych preparatów dostępnych jest w wielu wersjach i wariantach, również kolorystycznych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Professional Wyburzenia i Roboty Ziemne Krzysztof Lesyk
Budowlane usługi - rozbiórki, wyburzanie
woj. śląskie43-603 Jaworzno, Szymborskiej 8
-
Lakus Sp. z o.o.
Budowlane usługi - ocieplanie, osuszanie
woj. małopolskie31-216 Kraków, Konecznego 6 lok. 63