Na jaki okres jest przyznawane zezwolenie na pobyt czasowy w Polsce?
Uzyskanie pozytywnej decyzji w sprawie przyznania zezwolenia na pobyt czasowy, wymaga dopilnowania kilku kwestii formalnych. Proces ten zakłada znajomość zasad składania wniosku i terminowości. Jak ubiegać się o przyznanie zezwolenia na pobyt czasowy i na jaki okres możemy takowe uzyskać?
Jak uzyskać zezwolenie na pobyt czasowy w Polsce?
Aby uzyskać zezwolenie na pobyt czasowy w Polsce dłuższy niż 3 miesiące, cudzoziemiec musi samodzielnie złożyć wniosek w odpowiedniej placówce. W Polsce to wojewoda udziela takowego zezwolenia i decyduje o pozytywnej decyzji. Kompletny wniosek oraz dokumenty niezbędne do uzyskania zezwolenia, cudzoziemiec powinien złożyć do wojewody właściwego, w zależności od miejsca pobytu. Warto pamiętać, że wniosek nie powinien zostać złożony później, niż ostatniego dnia legalnego pobytu w kraju.
Przeczytaj również: W jaki sposób system smart home oszczędza czas każdego domownika?
Co więcej, wniosek musi zostać złożony bezpośrednio przez osobę ubiegającą się o uzyskanie zezwolenia na pobyt czasowy. Podczas składania wniosku, niezbędne będzie pobranie odcisków linii papilarnych. Jeżeli decyzja o przyznanie zezwolenia na pobyt będzie negatywna, wtedy cudzoziemiec może złożyć odwołanie w ciągu 14 dniu od jej uzyskania.
Bardzo często sprawy urzędowe są skomplikowane i budzą wątpliwości. Aby mieć pewność, że wniosek został złożony prawidłowo, warto skorzystać z pomocy profesjonalnych pracowników firma takich jak Caroblanco. Doświadczeni konsultanci wesprą cię na każdym etapie ubiegania się o zezwolenie na pobyt czasowy. Firmę cechuje indywidualne podejście do każdego z klientów i rzetelność oferowanych usług.
Na jak długo wystawia się zezwolenie?
Zezwolenie na pobyt czasowy w Polsce przyznawane jest na okres nie krótszy niż 3 miesiące i nie dłuższy niż 3 lata. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji każdego z interesantów. Warto pamiętać, że po upływie czasu zezwolenia na pobyt czasowy w Polsce, nie możemy ubiegać się o jego przedłużenie. Jeżeli chcemy zwiększyć czas możliwego pobytu, musimy złożyć wniosek ponownie i przejść przez cały proces po raz kolejny. Obsługa cudzoziemców to często długo trwający proces, wymagający cierpliwości i zaangażowania. Co więcej, w sytuacji zmiany pracodawcy, cudzoziemiec zobowiązany jest również do ponownego uzyskania zezwolenia na pobyt czasowy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana