Na czym polega technologia budowy domów kanadyjskich

Technologia szkieletowa, na której opierają się domy kanadyjskie, jest powszechnie wykorzystywana od wielu lat. W naszym kraju sięga się po nią coraz częściej, ponieważ wciąż przybywa jej zwolenników. Nic dziwnego - liczne zalety czynią tę technologię wyjątkowo atrakcyjną, szczególnie dla tych, którym zależy na czasie i pieniądzach.
O technologii
Budownictwo kanadyjskie charakteryzuje się przede wszystkim szybkością wznoszenia budowli, a także tym, że wykonywane przy tym prace należą do tzw. suchych i czystych. Domy stawiane w tej technologii powstają w krótkim czasie, a działka nie wymaga wielkiego sprzątania po zakończonej budowie. Co więcej, pomimo panującego przekonania, domy tworzone zgodnie z tą technologią są równie solidne, co te tradycyjne. Nie ma też problemów z ich ewentualną rozbudową.
-Jeśli mówimy o technologii kanadyjskiej, a więc szkieletowej, to nie bez znaczenia jest fakt, że stawiając na tę metodę zyskujemy około 10% dodatkowej powierzchni użytkowej budynku w stosunku do domów budowanych metodą tradycyjną. To szczególnie ważne kryterium dla osób dysponujących niezbyt dużą działką – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę ITS.
Dla wielu jednak najważniejszą zaletą kanadyjskiej technologii budowy domów jest kwestia finansowa. Nie da się ukryć, że koszt ich postawienia jest znacznie niższy, niż tych budowanych zgodnie z tradycyjną metodą.
Obalamy mity
Choć popularność wykorzystywania kanadyjskiej technologii w budownictwie wciąż rośnie, to nadal znajdą się sceptycy, którzy z uporem będą przedstawiać negatywne opinie na jej temat. Istnieje bowiem kilka mitów, które często odstraszają wahających się co do wyboru metody budowy swojego domu. Czas więc raz na zawsze rozprawić się z tymi najczęściej powtarzanymi i wyjaśnić wszelkie pojawiające się wątpliwości.
Mówi się, że domy szkieletowe wymagają ciągłych napraw. Prawda jest jednak taka, że dom postawiony fachowo nie będzie się psuł zbyt często. Oczywiście, jak każdy inny, od czasu do czasu wymagać będzie pewnych prac konserwacyjnych, jednak nie powinny być one uciążliwe dla jego mieszkańców.
Niektórzy narzekają również, że tego typu domy mają tendencję do szybkiego wychładzania się. Jest w tym trochę racji, jednak ważniejsze w tym przypadku jest ich równie szybkie nagrzewanie się, które niweluje ewentualne niedogodności związane ze spadkiem temperatury.
Jak widać, technologia kanadyjska ma znacznie więcej zalet, niż wad. Dlatego, jeśli stoicie przed wyzwaniem jakim jest budowa domu, koniecznie rozważcie wybór tej metody.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Lakus Sp. z o.o.
Budowlane usługi - ocieplanie, osuszanie
woj. małopolskie31-216 Kraków, Konecznego 6 lok. 63