Mocznik duński. Zalety i zastosowania
Mocznik duński to frakcja tłuszczowa mocznika, która jest jednym z produktów pochodzących z ekstrakcji kwasów tłuszczowych z ryb. Wyróżnia się on krystaliczną formą i ma dużą zawartość mocznika oraz azotu. Mocznik duński jest doskonałym nawozem do wielu roślin. Jakie są korzyści ze stosowania mocznika duńskiego? Do czego jest on używany? Sprawdź odpowiedzi na te pytania w poniższym artykule.
Jakie są najważniejsze korzyści ze stosowania mocznika duńskiego?
Mocznik duński charakteryzuje się wysoką zawartości mocznika — 73% i azotu — 33%. Składniki te nie tylko wspomagają i przyspieszają wzrost roślin, ale też pomagają przechodzić w kolejne fazy rozwoju. Ponadto mocznik duński może zapewnić roślinom niezbędne składniki odżywcze, co przekłada się na zwiększenie plonów. Mocznik duński i inne rodzaje wysokiej jakości nawozów można dostać u dostawcy nawozów do nawozów roślin Ontrade.
Przeczytaj również: Rachunek bankowy dla firm połączony z księgowością - dlaczego warto?
Kolejną zaletą mocznika duńskiego jest możliwość uzupełnienia brakujących elementów azotu w glebie i poprawa jej jakości. Dodatkowo dzięki frakcji tłuszczowej nawóz dobrze utrzymuje wilgoć w glebie i zapobiega jej przesuszeniu. Warto też wspomnieć o tym, że mocznik duński jest bezpieczny dla środowiska, gdyż nie zawiera sztucznych substancji chemicznych.
Przeczytaj również: Dlaczego Nieborów to świetne miejsce na organizację wesela?
Do czego wykorzystywany jest mocznik duński i w jaki sposób należy go stosować?
Doskonałe właściwości mocznika duńskiego i wysoka zawartość azotu sprawia, że idealnie nadaje się on do uprawy roślin, zbóż, czy drzewek owocowych. Można go dozować techniką rozsiewu lub techniką oprysku. Mocznik duńskimożna wymieszać z nawozem naturalnym w zbiorniku lub rozpuścić go z wodą i rozdzielić na dwie frakcje. Kolejnym sposobem użycia mocznika duńskiego jest bezpośrednia aplikacja na uprawy. Ważne jest jednak, aby proces ten odbywał się w niewielkim nasłonecznieniu i w niskiej temperaturze.
Przeczytaj również: Dlaczego warto zainwestować w suszarkę bębnową do ubrań?
Warto też pamiętać o tym, że dawkę mocznika duńskiego za każdym razem należy dostosować do stanu gleby, rodzaju upraw i fazy ich rozwoju. Dzięki temu można uniknąć nadmiernego nawożenia i zakwaszenia gleby, które mogłyby być szkodliwe nie tylko dla roślin, ale też dla człowieka. Dodatkowo w przypadku roślin wrażliwych na nawozy azotowe mocznik należy stosować z umiarem.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana