Jakie podatki płaci osoba pracująca w Niemczech?

Praca na terytorium Niemiec wiąże się z koniecznością opłaty różnych podatków. Są one istotnym źródłem finansowania różnych usług publicznych, takich jak opieka zdrowotna, edukacja czy opieka społeczna. Jednym z najważniejszych podatków jest podatek dochodowy. Jakie inne podatki należy płacić podczas pracy w Niemczech? Zapraszamy do przeczytania naszego wpisu, w którym wyjaśnimy kwestię podatków z tytułu zatrudnienia w Niemczech.
Jak wygląda odprowadzanie podatku z tytułu zatrudnienia w Niemczech?
Praca w Niemczech wiąże się z koniecznością załatwienia spraw formalnych i rozliczenia się z tamtejszym urzędem skarbowym. Ważne jest, aby wszelkie rozliczenia podatkowe były przeprowadzane dokładnie i terminowo. Dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z pomocy Usług Biurowych Anny Gerbracht. Wówczas można liczyć na wsparcie w prawidłowym rozliczeniu podatków oraz wypełnieniu PIT-ów z tytułu zatrudnienia na terenie Niemiec.
Jednym z najważniejszych podatków, który płaci każda osoba pracująca w Niemczech, jest podatek dochodowy. Podatek ten jest pobierany od każdego wynagrodzenia i obejmuje zarówno podstawę opodatkowania, jak i dochody z inwestycji. Kolejnym podatkiem jest podatek od wynagrodzenia, który jest pobierany bezpośrednio z wypłaty wynagrodzenia przez pracodawcę i przekazywany do urzędu skarbowego.
Jak można się sprawnie rozliczyć z podatku za pracę w Niemczech?
Rozliczanie podatku z tytułu pracy na terytorium Niemiec dla wielu osób wydaje się skomplikowane i czasochłonne. W ofercie usług biurowych Anny Gerbracht znajduje się usługa uzupełniania dokumentacji związanej z rozliczaniem podatków z tytułu zatrudnienia na terenie Niemiec. Rozliczenia są prowadzone za pośrednictwem Stowarzyszenia Pomocy Podatkowej AKTUELL. W niemieckich zeznaniach podatkowych należy wykazać ewentualne koszty leczenia, okresy pobierania świadczeń chorobowych i zarejestrowania w urzędzie pracy.
Podczas rozliczania się z podatku za pracę w Niemczech należy posługiwać się Besondere Lohnsteuerbescheinigung – czyli odpowiednikiem polskiego PIT-11. W Polsce podatnik otrzymujący wynagrodzenie z tytułu stosunku pracy na terenie Niemiec rozlicza się przez zwolnienia z progresją. Należy wówczas złożyć dwie deklaracje: do polskiego i niemieckiego urzędu skarbowego.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Powszechne Biuro Ubezpieczeń Sp. z o.o.
Ubezpieczenia
woj. lubelskie20-502 Lublin, Pielgrzymia 4 lok. 5
-
Compo System Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Księgowi, rewidenci
woj. łódzkie91-845 Łódź, Franciszkańska 113
-
Frączyk Bartosz Kancelaria Radcy Prawnego
Radcy prawni
woj. małopolskie30-319 Kraków, Rynek Dębnicki 6 lok. 1