Czy materace wełniane mają tendencję do odkształceń?

Komfortowy sen wymaga właściwego przygotowania sypialni. Pierwszym krokiem może być wyposażenie jej w materac, który będzie korzystnie oddziaływał na zdrowie i samopoczucie. Tekstylia wykorzystywane w sypialni również powinny być wysokiej jakości i z odpowiednich, najlepiej naturalnych, materiałów. Jednym z nich jest wełna. Za chwilę wyjaśnimy, jak wełniane materace sprawdzają się w codziennym użytkowaniu i czy mają tendencję do odkształceń.
Rola materaca w prawidłowym ułożeniu ciała Materac to jeden z ważniejszych, a być może najważniejszy element wyposażenia sypialni. Przylega do ciała całą powierzchnią zazwyczaj przez kilka godzin. Z tego względu warto poznać rolę materaca w prawidłowym ułożeniu ciała, a co za tym idzie w zapewnieniu zdrowego i przyjemnego snu. W trakcie leżenia ciało człowieka, a dokładniej jego masa oddziałuje na powierzchnię, na której się znajduje. W wyniku tego oddziaływania dochodzi do zwiększonego obciążenia ciśnieniowego tkanek.
Nasz rozmówca, specjalista ze sklepu internetowego Perfect Wool, który zajmuje się również produkcją wyrobów z wełny, dodaje: Jeśli materac jest źle dobrany, zbyt twarde podłoże wywiera niekorzystny nacisk na ciało, a w konsekwencji zwiększa się ucisk lokalny. Na dyskomfort i ból szczególnie narażone są wypukłości kostne śpiącego. W efekcie długotrwałego nacisku zostaje utrudniony przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. Materac odpowiedniej twardości z naturalnego materiału właściwie podpiera ciało i powoduje, że ciężar równomiernie się rozkłada. Dzięki temu maleje niepożądany nacisk na wybrane obszary.
Komfortowe materace z wełny merynos bez odkształceń Wartym rozważenia wyborem jest zakup materaca wełnianego, a szczególnie z wełny merynos. Naturalny skład powoduje, że ciało ułożone na takim materacu z łatwością odparowuje pot, a sam materac pozostaje suchy i przyjemny w dotyku. To szczególnie ważne, ponieważ wilgoć ułatwia namnażanie się wirusów, bakterii i grzybów. Długotrwałe przebywanie w nieprzewiewnej pościeli w zwiększonej temperaturze otoczenia może doprowadzić nawet do maceracji naskórka. Materac z wełny zapobiega takim niedogodnościom.
Wełniany materac sprawdzi się m.in. u osób długotrwale pozostających w pozycji leżącej, u których uzyskanie optymalnego przepływu powietrza między powierzchnią ciała a podłożem jest utrudnione. Cechy wełny owczej, takie jak higroskopijność i termoizolacyjność, powodują zatem, że jest ona cenionym produktem wykorzystywanym do produkcji tekstyliów i materaców, które bezpośrednio stykają się ze skórą. Co więcej, budowa włókien gwarantuje trwałość i brak odkształceń nawet podczas intensywnego użytkowania.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Professional Wyburzenia i Roboty Ziemne Krzysztof Lesyk
Budowlane usługi - rozbiórki, wyburzanie
woj. śląskie43-603 Jaworzno, Szymborskiej 8
-
Lakus Sp. z o.o.
Budowlane usługi - ocieplanie, osuszanie
woj. małopolskie31-216 Kraków, Konecznego 6 lok. 63