Zastosowanie mebli kolonialnych w nowoczesnych wnętrzach

Meble kolonialne są niezwykle charakterystyczne. Wykonane zazwyczaj z ciemnego litego drewna, zwracają na siebie uwagę swoją masywnością, a jednocześnie urzekają niezwykłą elegancją oraz orientalnymi zdobieniami – rzeźbione elementy i okucia, dekoracje wykonane z rattanu lub z bambusa. Bogactwo wzorów sprawia, że doskonale pasują do wnętrz urządzonych w różnym stylu, także tych nowoczesnych.

Charakterystyka nowoczesnych wnętrz

Nowoczesne wnętrza charakteryzują prostota oraz oszczędność formy. Bardzo ważnym elementem w urządzonych w nowoczesnym stylu pomieszczeniach jest umiejętne operowanie światłem oraz wolne przestrzenie. Światło musi je podkreślać i nie skupiać się na elementach umeblowania. Najczęściej projektanci wnętrz do wykonywania tego typu pomieszczeń stosują umiejętnie umiejscowione reflektorki, taśmy LED lub klinkiety. Nowoczesny dom to również dom otwarty, w którym zacierają się granice pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Taki charakter wnętrz wymaga zastosowania odpowiednich mebli oraz dodatków, wśród których zdecydowanie dominują elementy drewniane lub stalowe, w jasnych barwach.

Stylowe dodatki lub element dominujący

Aranżacja nowoczesnych wnętrz polega na umiejętnym połączeniu różnych elementów. Meble kolonialne doskonale się czują we współczesnych pomieszczeniach. Dobrze dobrane nie zaburzą bowiem całej kompozycji, tylko stają się jej uzupełnieniem, dodatkowo podkreślając jej charakter.

Meble kolonialne w nowoczesnych wnętrzach można z powodzeniem użyć zarówno jako stylowy dodatek – np. wykonany z litego drewna stolik kawowy, pięknie zdobiona komoda czy orientalne elementy dekoracyjne w postaci wazonów, dekoracyjnych naczyń, świeczników czy tkanin, jak i jako dominujący element w całej kompozycji – komplet obiadowy w jadalni czy biblioteczka w pomieszczeniu biurowym lub w salonie. Korzystając z uroku mebli kolonialnych i chcąc je wkomponować w urządzone w nowoczesny sposób wnętrze, musimy jednak pamiętać o tym, żeby nie przesadzić, ponieważ niezwykle masywne oraz zazwyczaj ciemne meble kolonialne w bardzo łatwy sposób mogą zdominować całą kompozycję.

Jeżeli poszukujesz stylowych mebli kolonialnych, konieczne zajrzyj na stronę sklepu internetowego Ramadan, który posiada bardzo bogatą ofertę mebli, które z pewnością staną się ozdobą każdego pomieszczenia.

2017-01-09 23:01

Inne artykuły