Zasady przygotowywania zdrowych posiłków

Teoretycznie każdy z nas wie, na czym polega zdrowa dieta. W praktyce mamy z tym jednak często problemy. Przede wszystkim trzymamy się zasady, że trzy posiłki dziennie to minimum, choć wskazane jest rozłożenie naszej dziennej diety na pięć dań. Istotna jest również regularność spożywania posiłków, ponieważ nasz organizm przyzwyczaja się do rytmu dostarczania mu kalorii i ma to pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Kolejna zasada: pijemy płyny przed posiłkiem lub dopiero po nim, a nie w trakcie. Picie w trakcie jedzenia powoduje, że rozcieńczamy soki żołądkowe, tym samym zaburzamy procesy trawienne naszego organizmu. By pomóc naszemu układowi trawiennemu, powinniśmy dokładnie przeżuwać spożywany pokarm. No dobrze, zasady jedzenia omówiliśmy, a jakie są zasady przygotowywania zdrowych posiłków? A czym jest dieta pudełkowa, która zyskuje coraz więcej zwolenników?

Unikamy produktów przetworzonych

Jeżeli zależy nam na zdrowej diecie, powinniśmy unikać produktów przetworzonych do przygotowywania naszych codziennych posiłków. Zależy nam na produktach, które zawierają naturalne witaminy, sole mineralne i błonnik, natomiast unikamy produktów, które są nafaszerowane wzmacniaczami smaku, barwnikami, czy substancjami, które poprawiają ich konsystencję, czy sztucznie przedłużają przydatność do spożycia. Staramy się rozbić zakupy w sprawdzonych sklepach, a nie przypadkowych marketach. Każdy, kto choć trochę zna się na mięsie, zobaczy wyraźną różnicę między przykładowym karczkiem z dyskontu spożywczego a tym samym produktem z niewielkiego sklepu mięsnego, który ma sprawdzonych dostawców. Podobnie jest nie tylko z mięsem, ale z wieloma innymi produktami.

Odpowiednia ilość kalorii w posiłkach

Nie tylko osoby, które chcą zrzucić kilka kilogramów, powinny zwracać szczególną uwagę na ilość kalorii w swoich posiłkach. Każdy z nas powinien mieć świadomość, że solidne śniadanie to jedyny skuteczny przepis na rozpoczęcie nowego dnia, a przeładowana kaloriami kolacja nie jest dobrym pomysłem – mówi nam przedstawiciel firmy DietaEco.pl z Warszawy. Warto kontrolować także, skąd w naszych kalkulacjach pochodzą kalorie. W naszej diecie powinny się znaleźć różne składniki odżywcze, a np. wyłącznie białko. Dla osób, które nie mają cierpliwości do zapoznawania się z tabelami wartości odżywczych, czytanie o zdrowych połączeniach składników nie sprawia im przyjemności, a przygotowywanie posiłków to tylko obowiązek, doskonałym rozwiązaniem jest dieta pudełkowa. Codziennie (od poniedziałku do piątku lub przez siedem dni w tygodniu) dostajemy pięć posiłków pod wskazany adres i możemy zapomnieć o problemach z utrzymaniem zasad przygotowywania zdrowych dań. Możemy wybrać dietę odchudzającą, bezglutenową, czy bez laktozy – to tylko przykłady ofert, jakie możemy znaleźć w sieci. Naprawdę warto przyjrzeć się rozwiązaniu, jakim jest zdrowa dieta pudełkowa, ponieważ wybierając je, oszczędzamy mnóstwo czasu, a nasz organizm zyskuje na zdrowiu.

2018-01-17 12:31

Inne artykuły