Zasady projektowania stoisk targowych

„Jak Cię widzą, tak Cię piszą” – o tym , że sztuka autoprezentacji w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważna, nie trzeba nikogo przekonywać. Dotyczy właściwie każdej dziedziny życia. Nie inaczej jest ze sprzedażą produktów. To właśnie ich odpowiednia ekspozycja przyciąga klientów. Zatem w jaki sposób zaprojektować stoisko targowe, aby dobrze się wypromować?

Dobre planowanie to podstawa

Najważniejszą zasadą projektowania stoisk targowych jest… dobre planowanie! Należy pamiętać o tym, aby w koncepcji uwzględnić specyfikę oferty i w przystępny sposób ją wyeksponować. Projekt musi być zgodny z ogólnym wizerunkiem firmy, co oznacza, że powinien mieć takie same elementy wizualizacji. Ważny jest design oraz estetyka, które muszą być zgrane z charakterem prezentowanego przedsiębiorstwa. Warto dodać, że ważną cechą jest także zachowanie funkcjonalności – miejsce powinno być przestronne, dlatego należy zadbać o właściwą wielkość i proporcjonalność stoiska. Nie należy zapominać o tym, że najważniejszy jest promowany produkt lub usługa. Osoby planujące zagospodarowanie przestrzeni powinny ustawić ją w taki sposób, aby klienci mogli obejrzeć z bliska prezentowany przedmiot lub mieć szansę na rozmowę ze sprzedawcami. Istotne jest zwrócenie uwagi na konkretnego adresata (czy jest to klient instytucjonalny/indywidualny). Dodatkowemu zainteresowaniu może sprzyjać prezentacja (rozwiązania interaktywne zyskują na popularności). W tym celu warto znaleźć miejsce na sprzęt multimedialny.

Gdzie zamówić projekt?

Właściwe zaprojektowanie stoiska targowego jest szansą na zbudowanie atrakcyjnego wizerunku firmy i dobrego wrażenia na kliencie. Odpowiednie zaprezentowanie się sprzyja budowaniu dobrych relacji, co jest dobrą zapowiedzią na przyszłość. Dlatego warto zdecydować się na zamówienie projektu u profesjonalistów, którzy zdają sobie sprawę jak ważne jest pierwsze wrażenie.
Specjalista z firmy Elbud, zajmującej się zabudową targową, dodaje: wysoka jakość oferowanych usług przekłada się na zadowolenie klienta. Ważną cechą jest także kompleksowość. Z naszej strony proponujemy przygotowanie projektu – zgodnie z potrzebami osoby zamawiającej – oraz późniejszą realizację (montaż stoisk wraz z instalacjami). Dzięki temu, że zatrudniamy wykwalifikowanych i kreatywnych fachowców i korzystamy z materiałów wysokiej jakości, wykonujemy nawet najbardziej skomplikowane projekty, zawsze zgodnie z wcześniej ustalonym planem. Stawiamy na wysoki standard i profesjonalne podejście do klienta.
2017-10-02 07:55

Inne artykuły