Zasady doboru sukni ślubnej do sylwetki

Jesteś klepsydrą, gruszką, a może kolumną? Nie chodzi wcale o określenie cech osobowości, lecz Twojego typu sylwetki! Każda przyszła panna młoda chce w dniu swojego ślubu wyglądać najpiękniej. Dlatego długo zastanawia się nad doborem sukni, fryzury, dodatków. Sprawdź, jak wybrać najlepszy fason sukni ślubnej do Twojego typu sylwetki.

Porada specjalisty

Specjalista z galerii ślubnej Victoria radzi: wybór idealnej sukni ślubnej wymaga nie tylko fachowej wiedzy, ale również znajomości własnej sylwetki. Zanim wyruszysz na zakupy, zastanów się z którego elementu Twojej figury jesteś najbardziej dumna i pragniesz go wyeksponować. Może to być szczupła talia, zgrabne nogi, piękny biust. Zastanów się również nad tym, które elementy Twojej figury chciałabyś zatuszować. Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu krojowi sukni. Od prawie 15 lat pomagamy Wam, drogie Panie w wyborze sukni ślubnej. Uważamy, że kreacja to uhonorowanie jednego z najważniejszych dni w życiu każdej z Was, piękne wspomnienia, pamiątka na całe życie.

Typ sylwetki a krój sukni

Zasada jest prosta: wybierz suknię ślubną do swojego typu sylwetki. Każda figura ma inne cechy i wymaga elastycznego podejścia w doborze odpowiedniego stroju. Chodzi o to, aby pokazać Twoje atuty, których z pewnością masz wiele! Sprawdź, czy masz sylwetkę w kształcie:

  1. gruszki (kształt litery A) – charakteryzuje się drobnymi ramionami i szczupłą talią. Dla takiej figury najlepsza będzie suknia klasyczna, wykonana z miękkiego materiału, o szerokim dole. Zalecane jest także przewiązanie w talii, np. delikatnym paskiem.
  2. Jabłka (kształt litery H) – charakterystyczne dla tej figury są: rozbudowane ramiona, krągłe biodra i brak wyraźnie zarysowanej talii. Dla „jabłka” najlepsze będą fasony proste, minimalistyczne, ze zwiewnymi rękawkami lub suknia gorsetowa oraz dekolt w kształcie litery V.
  3. Klepsydry (kształt litery X), której cechami charakterystycznymi są wyraźnie zaznaczona talia, płaski brzuch oraz proporcjonalne ramiona i biodra. Idealne dla tego typu sylwetki będą suknie podkreślające talię, np. syrenka (rozszerzana od kolan).
  4. Kielicha (kształt litery Y) – szerokie ramiona, duży biust, wyraźnie zarysowana talia. Dla tej sylwetki dobrym wyborem mogą okazać się modele dwuczęściowe, z rozkloszowanym dołem – aby zrównoważyć rozbudowaną linię ramion – tzn. góra i dół sukni powinny być wykonane z różnego materiału. Najlepszy będzie szeroki dekolt w kształcie litery V.
  5. Kolumny (kształt litery I), którą najprościej można scharakteryzować w następujący sposób: niewielki biust i wąskie biodra. Jest to sylwetka filigranowa, dla której najlepszym rozwiązaniem będą fasony z odkrytymi ramionami, optycznie poszerzające biodra. Suknia powinna być delikatna, wykonana z tkanin błyszczących. Kobiety o takim kształcie powinny unikać sukienek z wiązaniem na szyi.

Znając już swój typ sylwetki, możesz wybrać dla siebie odpowiednią suknię ślubną. Pamiętaj o tym, by zachować zdrowy rozsądek i postaw na wygodę.

2017-06-05 13:30

Inne artykuły