Zamienniki tuszu do drukarek sposobem na obniżenie kosztów eksploatacyjnych

Urządzenia drukujące to obowiązkowy sprzęt każdego biura. Są one również powszechne w większości domów. Mimo, że coraz więcej dokumentów możemy wysłać i otrzymać w wersji elektronicznej, to w wielu sprawach wymagana jest wciąż forma papierowa. Eksploatacja drukarki wymaga zakupu papieru oraz tonerów czy tuszy. Zwłaszcza te ostatnie generują spore koszty. Można je obniżyć poprzez zakup zamienników, których jakość nie odbiega od produktów firmowych.

Mity dotyczące zamienników tuszy i tonerów

Wokół stosowania zamienników tuszy i tonerów krąży bardzo wiele mitów. Znaczna większość z nich ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Jednym z najczęściej powtarzanych jest opinia, że zamienniki są dużo gorszej jakości od oryginalnych kaset drukujących. Jak wyjaśnia ekspert firmy produkującej polskie zamienniki tuszy i tonerów:

Wymiana tuszy czy tonerów jest nieodzownym elementem użytkowania urządzeń drukujących. Ich wydajność w zależności od rodzaju i modelu drukarki waha się od kilkuset do kilku tysięcy stron. Niestety niejednokrotnie zakup oryginalnych wkładów jest tak wysoki, iż przekracza koszt nowego urządzenia. Przyczyn tego jest kilka. Po pierwsze producenci wiedząc, że wymiana tuszy i tunerów jest koniecznością dyktują własne często bardzo zawyżone ceny. Po drugie pośrednicy również dokładają swoją marżę. Pojawienie się na rynku znacznie tańszych zamienników sprawiło, że wielkie koncerny zamiast obniżyć ceny swoich produktów zaczęły dyskredytować producentów zamienników. Stąd też pojawiające się ostrzeżenia przed stosowaniem zamienników. Twierdzenia, że są one gorszej jakości i mogą spowodować uszkodzenie urządzenia należy uznać za fałszywe oskarżenia. Produkcja zamienników odbywa się na profesjonalnych liniach z zastosowaniem podobnych komponentów, jakich używają producenci oryginalnych kartridżów. Co więcej normy jakości wdrożone przez producentów zamienników są niemal identyczne z tymi stosowanymi przez duże koncerny. Jedyne co odróżnia zamienniki od oryginałów to cena, która jest o kilkadziesiąt procent niższa.

Zalety stosowania zamienników tuszy do drukarek

Dla użytkowników urządzeń drukujących stosowanie zamienników tuszy czy tunerów wiąże się z wieloma korzyściami. Podstawowym z nich jest cena zakupu nowych wkładów drukujących. Kupując zamienniki tuszy do drukarek można oszczędzić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść zamienników jest ich pojemność. Na ogół ilość tuszu czy tonera zawarta w zamiennikach jest o kilkanaście procent większa niż w oryginalnych wkładach. Dzięki temu zwiększa się ilość stron jaką można wydrukować na jednym kartridżu. Jeśli drukujemy bardzo dużo wybór zamienników może przynieść wymierne oszczędności w kosztach eksploatacji urządzeń drukujących.

2019-02-11 14:00

Inne artykuły