Zalety wykorzystywania pudełek kartonowych w transporcie żywności

Opakowania kartonowe to sprawdzony i powszechnie stosowany sposób pakowania różnego rodzaju towarów stosowany w wielu branżach. Przemysł spożywczy i gastronomiczny również z niego korzystają. Kartonów używa się jako opakowań zbiorczych do transportu produktów spożywczych. Nie wyklucza to jednak wykorzystania ich jako opakowań jednostkowych do przewożenia żywności. Zwłaszcza w lokalach gastronomicznych oferujących posiłki z dostawą do domu.

Przewaga pudełek kartonowych nad innymi rodzajami opakowań

Opakowania kartonowe zyskują coraz większą popularność, a wszystko za sprawą dużej uniwersalności, która cechuje ten rodzaj opakowań. Nie bez znaczenia jest również niski koszt ich nabycia. Jak wyjaśnia ekspert z firmy Interstylpak, specjalizującej się w produkcji opakowań kartonowych:

W przeciwieństwie do opakowań wykonanych z metalu, szkła czy tworzyw sztucznych pudełka kartonowe mają tę przewagę, iż wyróżniają się szeroką uniwersalnością. Nie chodzi jedynie o sposoby ich wykorzystania, ale również o możliwość wyprodukowania pudełek pod konkretny produkt. Dotyczy to zarówno pudełek klapowych, jak i fasonowych do złożenia których nie są potrzebne żadne taśmy czy kleje. Nowoczesny park maszynowy oraz stosowane komponenty pozwalają na produkcję wyrobów spełniających nawet najbardziej śmiałe oczekiwania klientów takie jak: kształt pudełka i sposób zamykania, rodzaj i gramatura zastosowanej tektury, a nawet indywidualny nadruk. Niewątpliwą zaletą tego typu opakowań jest ich niska waga, łatwość magazynowania i prostota składania. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że opakowania kartonowe poza niskim kosztem zakupu są wyrobami, które w szybki i łatwy sposób można przetworzyć. Ta cecha sprawia, że są one uznawane za przyjazne dla środowiska naturalnego.

Gdzie znajdują zastosowanie pudełka kartonowe?

Zastosowanie pudełek kartonowych w branżach zajmujących się żywnością jest zauważalne niemal na każdym kroku. Zewnętrzne opakowania sporej grupy produktów spożywczych (ryż, kasze, bombonierki czy ciastka) są wykonane z kartonu. Prócz zabezpieczenia produktów opakowania kartonowe idealnie spełniają funkcje reklamowe. Profesjonalnie zaprojektowana szata graficzna opakowania może znacząco zwiększyć jego sprzedaż. Inną branżą, gdzie  pudełka kartonowe znajdują szerokie zastosowanie jest gastronomia. Zwłaszcza lokale oferujące dania na wynos bądź z dostawą do domu korzystają z kartonów do transportu pizzy, ciasta lub innego rodzaju potraw.

2019-02-06 09:33

Inne artykuły