Zalety transportu autokarowego

Na co dzień staramy się, by nasze życie było jak najbardziej komfortowe, a czasem w chwilach przeznaczonych na wytchnienie dokładamy sobie niepotrzebnych obowiązków. Jesteśmy przyzwyczajeni do podróżowania swoimi samochodami i nie umiemy się z nimi rozstać nawet w czasie urlopu. Ile można zyskać na podróży autokarem i dlaczego warto wybrać ten rodzaj transportu?

Wakacje bez samochodu

Urlop kojarzy nam się z wakacjami, a te z dzieciństwem i beztroskim wypoczynkiem. Każdy dorosły człowiek z pewnością chętnie cofnąłby się czasem do lat, kiedy utrapieniem było zadanie domowe z matematyki, a nie kalkulacja domowego budżetu. Kiedy zmorą było sześć godzin lekcyjnych, a nie osiem godzin w pracy. Pozostaje nam jednak tylko cieszyć się zasłużonym urlopem. Nasze wyjazdy planowane są zwykle ze sporym wyprzedzeniem i zaczynamy się pakować kilka dni przed wyprawą. Typowy wyjazd polskiej rodziny to wielkie przedsięwzięcie i wielki bagaż. Zabieramy ze sobą masę rzeczy, których później nie używamy, a zamiast spacerować po górach jeździmy samochodem od jednej miejscowości do drugiej i podziwiamy szczyty z poziomu drogi. A gdyby tak raz zrobić inaczej? Spakować tylko to co trzeba, wybrać się w podróż autokarem, a później cieszyć się nowym miejscem, zamiast przejmować się, czy z naszym samochodem nie dzieje się nic złego. Każdy człowiek uzależniony od swojego auta powinien choć raz zrobić sobie prawdziwy detoks. Urlop to idealny czas, by spróbować pospacerować, pojeździć na rowerze, przejechać się tramwajem w obcym mieście i zapomnieć na chwilę o tym, że ma się prawo jazdy.

Wycieczka autokarem

Kiedyś znacznie bardziej popularne były szkolne, uczelniane i firmowe wycieczki, na które wybieraliśmy się autokarem. Studenci, pracodawcy i pracownicy trochę zapominają o tym środku transportu, a szkoda. Autokar to wygoda pod każdym względem. Przede wszystkim, wszyscy mogą się zrelaksować w trakcie podróży. Wynajętym autokarem podróżujemy wspólnie, a profesjonalny kierowca dowozi nas w dowolne miejsce. Nikt z towarzystwa nie musi się obawiać, że to na niego padnie miejsce za kółkiem w drodze powrotnej. To także spora oszczędność, ponieważ podróż w kilkanaście czy kilkadziesiąt osób autokarem wyjdzie nas taniej, niż podróż kilkoma samochodami. Warto o tym pamiętać w czasie organizowania grupowych wyjazdów. Wybierajmy sprawdzone firmy transportowe, które posiadają odpowiednie licencje, doświadczonych kierowców i doskonałą flotę – jak na przykład firma Asik z bazą w Krakowie i Limanowej, która działa na rynku od 1985 roku.

2016-12-12 08:37

Inne artykuły