Zalety odkurzaczy centralnych

Odkurzacze centralne w poważny sposób ułatwiają sprzątanie obiektów biurowych, ale także mieszkań i domów jednorodzinnych. W bardziej ekskluzywnych obiektach stanowią standardowy element wyposażenia. I bardzo słusznie. Dzięki posiadaniu systemu odkurzania centralnego, jesteśmy w stanie dużo szybciej i skuteczniej wyczyścić wszystkie powierzchnie. Jakie są największe zalety tego typu systemów, dowiesz się z naszego artykułu.

Co to jest odkurzacz centralny?

Zanim zaczniemy opisywać największe zalety odkurzaczy centralnych, na początku wytłumaczymy na czym dokładnie polega ich działanie oraz w jaki sposób są zbudowane. Na system centralnego odkurzania składa się tak naprawdę kilka niezbędnych elementów. Podstawowym z nich jest system rur umieszczonych w ścianach budynku i rozmieszczonych po całym budynku biurowym i mieszkalnym. System ten jest połączony z umieszczoną w piwnicy lub w pomieszczeniu gospodarczym jednostką centralną, do której jest transportowany cały zebrany wewnątrz budynku kurz oraz wszystkie zanieczyszczenia. Dostęp do tak zaprojektowanego i zamontowanego systemu rur jest możliwy za pomocą, znajdujących się w każdym będącym częścią systemu pomieszczeniu, gniazd wtykowych. W trakcie wykonywania sprzątanie do gniazd podłącza się węże z odpowiednio dobranymi końcówkami wtykowymi. Reszta procesu sprzątania odbywa się tak samo jak za pomocą tradycyjnych odkurzaczy.

Korzyści płynące z ułatwienia sprzątania

Najważniejsza zaleta płynąca z korzystania z systemów odkurzaczy centralnych jest związana ze znaczącym ułatwieniem całego procesu sprzątania. Systemy te najlepiej się sprawdzają w budynkach, w którym znajduje się dużo pomieszczeń. Odkurzacz centralny sprawia, że nie trzeba już nosić ze sobą często ciężkiego odkurzacza oraz stale przepinać go do innych gniazd elektrycznych. Jedyna rzecz którą musimy ze sobą nosić zmieniając pomieszczenia to lekki wąż oraz jego końcówki.

Dużo większa skuteczność sprzątania

Drugą bardzo ważną zaletą odkurzaczy centralnych jest dużo większa skuteczność sprzątania. Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy Scanvac, renomowanego dystrybutora nowoczesnych odkurzaczy centralnych oraz różnego rodzaju akcesoriów: Systemy centralnego odkurzania sprawiają, że znajdujący się w sprzątanych pomieszczeniach kurz się nie unosi, tylko jest transportowany do jednostki centralnej. W klasycznych odkurzaczach podczas wykonywania sprzątania powietrze jest wypychane na zewnątrz urządzenia, natomiast w odkurzaczach centralnych transportowane wraz z kurzem i nieczystościami do jednostki centralnej, gdzie jest filtrowane i „wyrzucane” na zewnątrz budynku.

Co więcej, odkurzacze centralne nie powodują powstawania, tak charakterystycznego w przypadku zwykłych odkurzaczy. Przykrych zapachów. Odkurzacze centralne to nowa jakość sprzątania, która ma bardzo wiele zalet.

2017-07-10 15:16

Inne artykuły