Zalety obuwia skórzanego

Niemal całe życie spędzamy w dwóch miejscach – w łóżku i w butach! Dlatego ani na jednym, ani na drugim nie należy oszczędzać. Wiele osób uważa buty skórzane za najlepsze – i słusznie! Co sprawia, że buty z naturalnej skóry cieszą się popularnością, mimo tego, że udało się stworzyć wiele tańszych zamienników skóry? Poznaj zalety skórzanego obuwia!

Solidność i trwałość

Obuwie ze skóry jest droższe niż to z innych materiałów – to fakt. Na cenę wpływa zarówno to, że skóra oraz jej obróbka są dość drogie, jak i fakt, że często obuwie skórzane wykonuje się ręcznie. Zajmuje to więcej czasu niż w przypadku taśmowej produkcji butów z innych tworzyw, stąd też wyższy koszt każdej pary.

Najczęściej jednak ten wyższy wydatek rozpatrujemy jako inwestycję. Skórzane buty są bowiem znacznie bardziej solidne niż ich nieskórzane odpowiedniki. Biorąc pod uwagę czas użytkowania, może się okazać, że buty skórzane są znacznie tańsze. Podczas gdy te z innych materiałów z trudem wytrwają do końca sezonu, obuwie z naturalnej skóry z upływem czasu tylko pięknieje – o ile odpowiednio o nie zadbamy. Ten typ butów słusznie uznaje się za najtrwalszy. Opiera się on wilgoci, nie niszczeje w słońcu, dobrze znosi uszkodzenia mechaniczne. Skórę trudno rozerwać (choć stosunkowo łatwo obetrzeć), a raz zszyta nie rozchodzi się tak łatwo.

Estetyka i wygoda

Kolejną zaletą obuwia skórzanego jest wygoda. Skóra z czasem dostosowuje się do kształtu stopy osoby, która nosi but. Oznacza to, że z upływem czasu obuwie ze skóry staje się coraz bardziej wygodne! Może dlatego to właśnie ze skóry wykonuje się buty dla tancerzy oraz osób uprawiających turystykę.

Rzecz dla wielu osób najważniejsza: estetyka! Wygląd butów ze skóry jest nie do podrobienia. Co ważne, skórze można nadawać rozmaity wygląd – farbować ją, lakierować, postarzać, przecierać, garbować różnymi metodami. Możemy wybrać skórę licową, zamsz, nubuk – każda z tych odmian skóry prezentuje się inaczej  i nadaje odmienny charakter stylizacji.

Wszystkie wymienione zalety sprawiają, że chętnie sięgamy po obuwie ze skóry. Warto pamiętać, że kiepski rzemieślnik potrafi zepsuć materiał i nawet z dobrej skóry zrobić kiepski but. Dlatego należy kupować buty od sprawdzonych producentów, np. www.gamis.com.pl.

2017-07-27 12:38

Inne artykuły