Zalety kotłów grzewczych Viessmann

Nowoczesne gazowe kotły kondensacyjne stwarzają szansę właściwego wykorzystania energii, zapewniając jej oszczędne zużycie. To gwarancja maksymalnej oszczędności, podyktowana względami eko – ekologicznymi oraz ekonomicznymi. Jednym z liderów w produkcji kotłów gazowych z techniką wykorzystania ciepła kondensacji jest firma Viessmann. Kotły marki Viessmann, oferowane przez krajowych dealerów, to doskonała propozycja dla wszystkich osób, którym zależy na zoptymalizowaniu procesów grzewczych.

Jak działają kotły kondensacyjne?

Technika wykorzystania ciepła kondensacji bazuje na cieple powstałym w trakcie spalania, jako mierzalna temperatura gazów opałowych (tzw. wartość opałowa), a także jako zawartość pary wodnej w gazach opałowych (wartość energetyczna). Kotły kondensacyjne są projektowane w taki sposób, aby pobierały niemal całe ciepło zawarte w spalinach, celem ich przekształcenia na ciepło grzewcze i efektywnego wykorzystania. Istotnym atutem kotłów kondensacyjnych są wysoce sprawne wymienniki ciepła, które przed przedostaniem się spalin przez konkretny komin schładzają je na tyle, aby zawarta w nich para wodna uległa kondensacji, zaś uwolnione ciepło kondensacji było przekazywane do systemu grzewczego.

Gazowe kotły kondensacyjne Viessmann

Gazowe kotły kondensacyjne Viessmann działają w oparciu o opisaną wyżej prawidłowość, wykorzystując do maksimum swoje możliwości techniczne. Według szacunków, modele kotłów firmy Viessmann osiągają sprawność znormalizowaną dochodzącą do 98%. Z ich udziałem, proces grzewczy charakteryzuje się wysoką energooszczędnością, przychylną środowisku i portfelowi użytkowników. Jednym ze znaków rozpoznawczych marki jest palnik gazowy MatriXkamień milowy w rozwoju techniki grzewczej Viessmann. Wysoką trwałość palnika, w tym odporność na działanie wysokich temperatur, zapewnia m.in. wykorzystana do jego budowy siatka ze stali nierdzewnej. Z tego materiału są też wykonane obecne w kotłach wymienniki ciepła Inox-Radial, dzięki którym ochładzanie spalin, skraplanie pary wodnej i uwalnianie ciepła dla potrzeb systemu grzewczego przebiega we wzorowy sposób.

Zakup kotłów grzewczych Viessmann

Kotły grzewcze Viessmann są dostępne w rozmaitych wariantach. Różnią się rozmiarami, parametrami technicznymi (przede wszystkim znamionową mocą cieplną) czy miejscem usytuowania. Wiele z nich może być wykorzystywanych nie tylko w domach jedno- czy wielorodzinnych, ale też w innym budownictwie nowym i modernizowanym, działalności gospodarczej, gminach, itd. Takie kotły można kupić u autoryzowanych dealerów, którzy oferują w pełni oryginalne urządzenia wskazanego producenta. Dystrybucją oraz sprzedażą nowoczesnych kotłów gazowych Viessmann zajmuje się firma TWM-TERMO w Warszawie.

2018-10-09 13:08

Inne artykuły