Zalety korzystania z usług transportowych przy przeprowadzkach

Przeprowadzka jest zawsze niezwykle ekscytującym przeżyciem. Niestety dla wielu osób wiąże się także ze stresem związanym z koniecznością przewiezienia w nowe miejsce całego swojego dobytku. Samodzielne przewiezienie wszystkich własnych rzeczy może być bowiem bardzo trudne i zająć dużo czasu. Na szczęście można sobie znacznie w tym pomóc korzystając z usług firm transportowych oferujących także pomoc przy przeprowadzkach.

Wygoda i bezpieczeństwo przeprowadzki

Przeprowadzka to zazwyczaj bardzo trudna logistycznie operacja, w której konieczny jest odpowiedni środek transportu oraz ekipa, która zajmie się wyniesieniem wszystkich naszych rzeczy oraz następnie ich wniesieniem do nowego domu lub mieszkania. Poradzenie sobie z tym wyzwaniem na własną rękę lub z pomocą jedynie przyjaciół jest oczywiście możliwe, ale zazwyczaj zajmuje bardzo dużo czasu i wiąże się z dużymi nerwami. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, która zajmie wszystkimi lub jedynie częścią zadań w naszym imieniu.

Transport w trakcie przeprowadzki

Kłopoty w trakcie samodzielnej przeprowadzki zaczynają się już na etapie transportu naszych rzeczy. Możemy oczywiście je przewieźć na raty własnym samochodem, ale po pierwsze zajmie to bardzo dużo czasu i będzie się wiązało z dużymi kosztami, a po drugie samochodem osobowym nie będziemy w stanie przewieść wszystkiego, np. mebli czy dużego AGD. Dla wielu rozwiązaniem takiego problemu jest wypożyczenie samochodu transportowego. Jednak w tym momencie pozostaje jeszcze problem związany ze sprawnym załadunkiem i rozładunkiem wszystkich pakunków. Inna sprawa jest związana z kosztem wypożyczenia samochodu, który bardzo często jest zbliżony do kosztów związanych z zatrudnieniem profesjonalnej firmy przeprowadzkowej.

Jakie usługi świadczą firmy przeprowadzkowe?

Rozwiązaniem tych wszystkich bolączek jest zaufanie profesjonalistom, którzy będą w stanie fachowo i szybko przenieść nas do nowego miejsca zamieszkania.

Jak tłumaczy w rozmowie z nami specjalista z firmy Wojtal-Trans, która specjalizuje się w przeprowadzkach na terenie całej Małopolski: Osoby korzystające z naszej oferty mają bardzo różne wymagania. Niektórzy klienci chcą skorzystać z naszych usług jedynie w kwestii wyniesienia ze starego miejsca zamieszkania swoich rzeczy i mebli, transportu oraz ich wniesienia do nowego miejsca zamieszkania. Są jednak również tacy klienci, najczęściej osoby samotne lub takie, które posiadają małą ilość wolnego czasu, którzy chcą także żeby ich spakować i rozpakować oraz zająć się utylizacją starych i niepotrzebnych mebli oraz sprzętu RTV i AGD. Im także jesteśmy w stanie pomóc.

Czy jest zatem sens samodzielnie zajmować się przeprowadzką? Oczywiście wszystko zależy od ilości posiadanych rzeczy. Jeżeli się wyprowadzamy i wprowadzamy do już umeblowanego mieszkania, możemy samodzielnie zająć się przewiezieniem całego naszego dobytku. W innych przypadkach zdecydowanie jednak warto skorzystać z pomocy firm, które się w tym specjalizują.

2017-09-11 19:06

Inne artykuły