Zalety ciągników Deutz-Fahr

Głównym celem właścicieli gospodarstw rolnych jest zapewnienie rentowności produkcji, czyli osiąganiu dobrych wyników przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. Istotne znaczenie ma tu zwłaszcza wybór ciągnika, który w gospodarstwie decyduje o jakości wielu wykonywanych prac, w tym wysiewu, orki, transportu czy szeroko pojętej uprawy. Jakim atutom zawdzięczają swoją popularność ciągniki Deutz-Fahr?

Wysoka jakość

Mówiąc o zaletach ciągników niemieckiej marki Deutz Fahr, której historia sięga aż drugiej połowy XIX w., nie sposób nie wspomnieć o wysokiej jakości tych maszyn stanowiących wyjątkowe połączenie innowacji z niezawodnością. Na szczególną uwagę wśród atutów ciągników Deutz-Fahr zasługują m. in. :

  • Silniki – niemiecka marka znana jest z wydajnych silników przyjaznych środowisku. Wysoki moment obrotowy i redukcja zużycia paliwa sprawiają, że eksploatacja silników w ciągnikach Deutz-Fahr jest niezwykle ekonomiczna.
  • Przekładnie – operatorzy ciągników Deut-Fahr mają do wyboru kilka systemów przekładni, w tym niezwykle wydajną przekładnię bezstopniową TTV, która zapewnia wygodę obsługi i precyzję pracy.
  • Układ hamulcowy – wzmocnione osie i suche hamulce zapewniają wysoką wydajność układu hamowania, a nowoczesne systemy amortyzacji gwarantują stabilną jazdę nawet przy większych obciążeniach. Dzięki temu ciągniki Deutz-Fahr wyróżnia bezpieczeństwo sterowania na najwyższym poziomie.

Oprócz tego ciągniki Deutz-Fahr wyróżnia innowacyjny układ wydechowy z filtrem cząsteczek stałych z pasywną regeneracją, a także efektywny układ hydrauliczny o znacznym udźwigu i szerokich możliwościach w zakresie współpracy z agregowanymi maszynami. Dzięki temu ciągniki tej niemieckiej marki to uniwersalne i wysoce wydajne pojazdy.

Nowoczesność i ergonomia

Ciagniki Deutz-Fahr są jednak cenione nie tylko ze względu na swoją niezawodność, ale także nowoczesny design i ergonomię.
Tłumaczy to ekspert z firmy Agromarket Jaryszki: W zawodzie rolnika, a więc przy wielogodzinnej, ciężkiej pracy w gospodarstwie, niezwykle ważna jest redukcja zmęczenia. Istotną rolę odgrywa tu wyposażenie kabiny ciągnika, która powinna tłumić hałasy i drgania, a także maksymalnie optymalizować kontrolę nad pracą maszyny. Ciągniki Deutz-Fahr gwarantują nowoczesne i ergonomiczne stanowisko pracy, wyposażone w specjalne wyświetlacze, które w dogodny sposób przekazują informacje o parametrach pracy maszyny. Do tego dochodzą wygodne fotele, funkcjonalne rozmieszczenie narzędzi sterowania, np. układem hydraulicznym, a także wydajne oświetlenie, w tym nowoczesne oświetlenie typu LED. Wszystko to podnosi komfort pracy operatora ciągnika, nawet nocą. Nic więc dziwnego, że ciągniki marki Deutz-Fahr cieszą się niesłabnącą popularnością już od niemal dwóch stuleci.
2017-09-07 11:01

Inne artykuły