Zadbaj o odpowiednią reklamę swojej marki w sklepie i zainwestuj w modne podstawki wydawcze

To prawda, w świecie marketingu i reklamy coraz większe znaczenie odgrywa Internet. Jednak projektując kampanię marki nie należy zapominać o tych adresatach naszego produktu, którzy rzadko bywają on-line. Kolejnym argumentem na rzecz tradycyjnej reklamy outdoorowej jest wysoki stopień komplikacji zasad digital marketingu oraz coraz większa świadomość użytkowników sieci, którzy wciąż szukają metod odcinania się od natarczywych reklam. W efekcie nigdy nie możemy mieć pewności, że nasz przekaz umieszczony w Internecie rzeczywiście dotrze do odbiorcy. Dlatego branża POS wciąż miewa się dobrze i nieustannie rozwija się, niezależnie od ekspansji mediów cyfrowych.

Co to jest POS?

Skrót POS (point of sale) albo POP (point of purchase) to fachowe określenie materiałów reklamowych przeznaczonych do ekspozycji lub dystrybucji w punktach sprzedaży bezpośredniej – wyjaśnia ekspert Firmy NOEX. Do najpopularniejszych materiałów POS należy zaliczyć ulotki i stojaki na ulotki, plakaty, ale także popielniczki, standy, ekspozytory, potykacze i wszystkie inne materialne nośniki przekazu reklamowego, umieszczane w zasięgu wzroku klienta sklepu, lokalu gastronomicznego czy dowolnego punktu usługowego.

Podstawki wydawcze

Ostatnim hitem wśród materiałów POS są podstawki wydawcze, nazywane też bilonownicami. Genialne w swojej prostocie gadżety, dla reklamodawcy stanowią gwarancję dotarcia do olbrzymiej liczby osób. Praktycznie nie ma możliwości, aby nadruk na bilonownicy pozostał niezauważony przez klienta, który zbiera z niej wydawaną przez sprzedawcę resztę. Na podkładkę patrzy każdy. I każdy utrwala sobie zarejestrowany na niej obraz – choćby podświadomie. Dlatego ważne jest, żeby przekaz na nadruku był prosty, jasny i przyciągał wzrok grafiką. Właściwa ekspozycja nazwy promowanej marki oraz jasne przedstawienie jej najważniejszych cech, to najważniejsze zasady tworzenia reklam na potrzeby POS.

Dla kogo podstawki wydawcze?

Bilonownice jako nośnik reklamy od lat doskonale sprawdzają się w sieciach handlowych każdej branży – od spożywczej, po specjalistyczne zakłady produkcji materiałów elektrotechnicznych. Z tego rodzaju promocji korzystają właściciele sieci sprzedaży, którzy traktują podkładki jako reklamę własną – mówi przedstawiciel Firmy NOEX. Drugim sposobem na reklamowanie się przez podkładki wydawcze jest nawiązanie współpracy z zewnętrznymi podmiotami handlu i usług. Częstą praktyką jest dystrybucja podkładek reklamujących farmaceutyki w niezależnych aptekach, reklamowanie kosmetyków w salonach kosmetycznych i na solariach, czy marek spożywczych w sklepach osiedlowych.

Przedstawiciele konkretnych firm współpracują z punktami sprzedaży bezpośredniej na różnych zasadach. Zazwyczaj podkładki wydawcze są ustawiane w sklepach na zasadzie dobrej woli i koleżeńskiej współpracy. Zdarza się też, że właściciel sklepu pobiera opłatę za umieszczenie na ladzie bilonownicy z konkretną reklamą, a czas jej ekspozycji reguluje umowa. Najczęściej jednak sprzedawcy otrzymują podkładki od różnych zaopatrzeniowców, a obok kasy fiskalnej ustawiają najbardziej atrakcyjną z posiadanych bilonownic.

2015-12-28 17:13

Inne artykuły