Zabudowy balkonów szkłem lub roletą

Zabudowa balkonu to specjalna konstrukcja, której celem jest osłonięcie balkonu i jego ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Często jest wykonywana z aluminiowych stelaży, które można dowolnie formować i dopasować do kształtu balkonu. Stelaże wypełniane są szkłem, listewkami drewnianymi, tworzywem sztucznym lub roletami. Jakie jeszcze funkcje pełnią zabudowy balkonów i jakie właściwości może mieć zastosowanie w nich szkła lub rolet.? Sprawdź!

Zabudowy balkonów

Zabudowy balkonów pełnią istotną rolę w wielu budynkach. „Mają za zadanie zabezpieczyć przestrzeń balkonową przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi i czynników miejskich. Dzięki nim balkonem można cieszyć się nie tylko latem” – wyjaśnia ekspert z firmy Pendragon.

Skutecznie osłaniając przed śniegiem i deszczem, pozwalają korzystać z balkonu także w sezonie jesienno-zimowym. Zabudowany balkon stanowi także dodatkową barierę antywłamaniową oraz może przyczynić się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie mieszkania. Odpowiednio zabezpieczony, pozwala także na hodowlę bardziej wymagających kwiatów i krzewów.

Istnieje wiele metod wykończenia zabudowy balkonu. Wśród najpopularniejszych stosowanych w tym celu rozwiązań wyróżniamy szkło i rolety.

Zabudowa szklana i z wykorzystaniem rolet

Zastosowanie w zabudowie balkonu lekkich profili aluminiowych umożliwia wmontowanie w nie większych szyb. Takie konstrukcje tworzą doskonałą ochronę termiczną. Mogą być doskonałym uzupełnieniem nowoczesnych wnętrz. Powoduje niewielkie straty światła, przez co wizualnie są w stanie zwiększyć przestrzeń mieszkalną. Jest to rozwiązanie proste i eleganckie, które pozwala na nieskrępowane cieszenie się widokami o każdej porze roku i dnia. Szklana zabudowa skutecznie potrafi wyciszyć lokal mieszkalny, chroniąc go przed wielkomiejskimi hałasami.

Inną metodą zabudowy balkonu jest wykorzystanie rolet zewnętrznych. Jej największą zaletą jest to, że doskonale chroni prywatność mieszkańców i znacząco zwiększa bezpieczeństwo. Takie rozwiązanie umożliwia także płynną regulację nasłonecznienia mieszkania. Wysokość i przepuszczalność rolet można w prosty sposób regulować. Obok rolet często spotykane są markizy. Te z kolei dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i wzorach. Mogą być doskonałym elementem dekoracyjnym mieszkania, przy okazji ograniczając dopływ światła i gwarantując chłód w upalne dni.

Zabudowane balkony to rosnący trend na rynku mieszkaniowym. Mają one wiele zalet praktycznych, które podnoszą komfort mieszkania szczególnie w miesiącach letnich. Ponadto dzięki zabudowie znacząco wzrasta wartość rynkowa samego lokalu.

2019-06-10 13:36

Inne artykuły