Worek treningowy – gotowy czy do samodzielnego wypełnienia?

Wiele osób decydując się na zakup worka treningowego staje przed dylematem czy wybrać worek gotowy od razu do użytku, czy zdecydować się na worek do samodzielnego napełnienia. Na pewno worek gotowy to swego rodzaju droga na skróty. W tym przypadku wystarczy bowiem dobrać go pod względem twardości i wagi. Czy zatem lepszym rozwiązaniem jest worek do indywidualnego wypełnienia?

Gotowy czy pusty?

Gotowy worek treningowy można zakupić zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet w takich sklepach, jak Leone. W tym drugim przypadku nie można więc sprawdzić przed zakupem jego parametrów. Na szczęście niemal wszystkie worki treningowe można opróżnić lub napełnić dodatkowo wkładem, dopasowując tym samym je do własnych potrzeb. Alternatywą jest zakup worka treningowego pustego. Wówczas można samodzielnie zadecydować o jego wadze i twardości. To szansa na dostosowanie worka treningowego idealnie do swoich potrzeb. W tym przypadku kluczem do sukcesu jest oczywiście wybranie odpowiedniego wypełnienia.

Czym można wypełnić worek treningowy?

Okazuje się, że worek treningowy wypełnić można w zasadzie wszystkim, a wybór materiału zależy od tego, co będzie dla nas najwygodniejsze (warto wziąć pod uwagę gęstość, wagę czy miękkość materiału). Często stosuje się m.in. drobny piasek. To materiał łatwo dostępny i stosunkowo tani. Takie wypełnienie sprawdza się przede wszystkim w przypadku bardziej zaawansowanych sportowców. Worek z piaskiem jest bowiem ciężki i twardy. Dla osób początkujących dobrym rozwiązaniem może być wypełnienie worka treningowego skrawkami materiałów. W tym celu wystarczy wziąć niepotrzebne, stare ubrania, pociąć je na paski i włożyć do worka. Paski te nie mogą być jednak zbyt duże, bo wtedy źle się układają. Dodatkowo trzeba je w środku dość dobrze ubić, aby worek nie przetarł się wraz z upływem czasu.

Wypełnianie worka trocinami

Kolejnym rozwiązaniem są trociny. To materiał tani, czasem można go dostać nawet za darmo. Jednocześnie zapewnia optymalną twardość i wagę worka treningowego. Podczas napełniania worka trzeba jedynie pamiętać o tym, aby trociny regularnie ubijać. Wówczas materiał układa się jak najściślej. Przed załadunkiem warto też sprawdzić, czy w trocinach nie znalazły się przypadkowo większe kawałki drewna, które worek mogą uszkodzić od środka. Oprócz tego worek wypełnić można torpedą. To podłużny walec wypełniony na ogół piaskiem, który umieszcza się wzdłuż dłuższej osi worka. W ten sposób można skutecznie dociążyć za lekki worek. Torpeda to nic innego jak rodzaj wypełnienia w wypełnieniu.

2019-05-15 08:43

Inne artykuły