W jakie elementy warto dodatkowo wyposażyć drzwi?

Mocne, solidne drzwi są nie tylko gwarantem naszego bezpieczeństwa, lecz również zapewniają nam izolacyjność cieplną oraz akustyczną. Odpowiednio zamontowane, niwelują straty ciepła zimą i wyciszają mieszkanie, czyniąc z niego przytulną, ciepłą oazę domowego spokoju. Jednak same drzwi to nie wszystko. Równie ważne są ich dodatkowe elementy. W co wyposażyć drzwi?

Drzwi wejściowe do domu lub mieszkania powinny być trwałe, estetyczne i bezpieczne. Klamki oraz zamki antywłamaniowe to podstawa. W co jeszcze warto dodatkowo wyposażyć drzwi?

Ochrona przed włamaniem

Aby podnieść bezpieczeństwo i dodatkowo ochronić się przed włamaniem, warto pomyśleć o montażu bolca antywyważeniowego lub wręgu francuskiego. Metalowy bolec podczas zamykania drzwi wchodzi w gniazdo zamontowane w ościeżnicy, przez co drzwi trudniej jest wyważyć, dzięki wręgowi z kolei skrzydło na całej długości zazębia się z ościeżnicą.

Ciepło pod kontrolą

Termoizolacyjną funkcję drzwi możemy wzmocnić poprzez zamontowanie ciepłych progów aluminiowych z przekładką termiczną z PVC, ograniczającą starty ciepła i chroniącą przed przemarzaniem drzwi. Progi te są sztywne oraz trwałe, a ich niewielka wysokość minimalizuje ryzyko uderzenia się lub potknięcia.

Z nutką elegancji

Zarówno drzwi zewnętrzne, jak i wewnętrzne, warto jest wyposażyć w szkło ornamentowe, refleksyjne lub witrażowe. Sprawi, że drzwi staną się bardziej eleganckie i estetyczne. Ciekawe propozycje przeszkleń, a także możliwość wykonania szklanego witrażu w drzwiach wedle autorskiego projektu, oferuje swoim klientom renomowany producent okien i drzwi drewnianych firma ABA Wiktorczyk  . Nie można jednak wybierając przeszklenia zapominać o bezpieczeństwie - wszystkie szkła ozdobne powinny być zespolone z szybami antywłamaniowymi.

Przydatne gadżety

Modnym ostatnio dodatkiem stały się zamki elektryczne z czytnikami linii papilarnych, czy też otwierane za pomocą smartfona. Rozwiązania te nie tylko uchronią dom przed niechcianymi gośćmi, ale również będą doskonałym zabezpieczeniem pomieszczeń, do których dzieci nie powinny mieć dostępu. Drzwi zewnętrzne stały się elementem systemu domu inteligentnego.

Dodatkowe elementy wyposażenia drzwi to także klucze systemowe, dzięki którym nie musimy już nosić pęku kluczy do każdych drzwi z osobna. Pojawiające się elektroniczne wizjery, to również nowinka, która działając na zasadzie kamery może zastąpić tradycyjne "Judasze".

2018-10-10 09:17

Inne artykuły