W jakich sytuacjach warto skorzystać z usług wynajmu dźwigów?

Są sytuacje, w których wynajem dźwigów okazuje się niezbędną koniecznością, szczególnie, jeśli w grę wchodzą duże inwestycje budowlane. Sprzęt ten ma wiele możliwości zastosowania, od przenoszenia przedmiotów wielkogabarytowych po rozładowywanie towarów. Kiedy warto zdecydować się na jego wynajem? I co wziąć pod uwagę wybierając konkretną firmę, oferującą tego typu usługi?

Przenoszenie, rozładunek… czyli kiedy warto korzystać z dźwigów?

Dźwig jest maszyną niezbędną w budownictwie do różnego rodzaju prac zarówno montażowych, jak i demontażowych, do przeładunku towaru, a także do przestawiania przedmiotów ciężkich. Jest wykorzystywany również do instalacji reklam, obsługi firm energetycznych czy do wykonywania prac przy wiaduktach oraz mostach. Jeśli są to roboty wykonywane tymczasowo, zakup tego rodzaju sprzętu jest zbędny. Wówczas lepiej zdecydować się na jego wynajem, szczególnie jeśli będzie wykorzystywany do prac przy dużych konstrukcjach. Warto pamiętać o tym, że wynajęcie dźwigu do przeprowadzenia konkretnego zadania (na określony czas) może być o wiele lepsze i bardziej opłacalne dla firmy.

Jak wybrać odpowiednią firmę?

Decydując się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, oferującej wynajem dźwigów, warto wziąć pod uwagę zakres jej działań. Pozwoli to na odpowiednią realizację prac budowlanych, ponieważ sprzęt jest dobierany ze względu na rodzaj zlecenia i poziom trudności. Powinno się także zwrócić uwagę na to, czy wynajęty ma być sam sprzęt, czy niezbędna będzie jego obsługa przez wykwalifikowanych pracowników. Te czynniki decydują również o ostatecznej wycenie. Konieczne jest zapoznanie się z aktualnym stanem technicznym dźwigu, co pomoże w bezpiecznym przeprowadzeniu i realizacji prac. Warto wziąć pod uwagę dotychczasowe doświadczenie firmy i opinie klientów, które mogą mieć znaczący wpływ na gwarancję jej działań.

Opinia specjalisty

Właściciel firmy z Żyrardowa p. Adam Konowrocki, oferującej usługi dźwigowe przekonuje: dokładamy wszelkich starań, aby wykonywane przez nas prace były prowadzone w sposób profesjonalny, a co najważniejsze – dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Naszym celem jest zapewnienie usług wysokiej jakości. Działamy solidnie oraz zgodnie z terminami. Wśród wykonywanych przez nas prac warto wymienić montaż oraz demontaż hal zarówno stalowych, jak i betonowych oraz szalunków. Bierzemy także udział w usuwaniu szkód powstałych w wypadkach drogowych. Oferujemy wynajem nowoczesnej floty sprzętu samego lub z profesjonalną obsługą (zatrudniamy profesjonalną kadrę).

2017-09-12 15:18

Inne artykuły