W jakich sytuacjach warto skorzystać z usług krawieckich?

Chcesz znaleźć strój idealnie dopasowany do Twojej sylwetki? Nowe ubranie okazało się za długie albo za szerokie? Nie musisz od razu oddawać go do sklepu ani – jeśli nie masz ku temu odpowiednich umiejętności – podejmować się jego samodzielnej przeróbki. W takiej sytuacji warto zgłosić się do pracowni krawieckiej, która zapewnia usługi na wysokim poziomie.

Usługi krawieckie na wysokim poziomie

Warto zdecydować się na usługi krawieckie w takim zakładzie, w którym obsługa klienta jest na wysokim poziomie – przekonuje specjalista z pracowni Ariadna. Dodaje: nie każdy może znaleźć dla siebie gotowy strój w sklepie, dlatego – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów – realizujemy różnego rodzaju zlecenia już od prawie 20 lat. Wykonujemy przeróbki, szyjemy ubrania na zamówienie (zarówno odzież sportową, pracowniczą, elegancką, jak także stroje na co dzień). Nasze wszechstronne działania cechuje jakość oraz staranność.

Przeróbki krawieckie

Warto skorzystać z usług krawieckich wtedy, gdy kupione ubranie okazało się niedopasowane. Często wystarczą niewielkie przeróbki, które pozwolą cieszyć się nowym, idealnie skrojonym strojem. Wśród najczęściej wykonywanych zmian na ubraniach są:

  • skrócenie zbyt długich rękawów i nogawek;
  • skrócenie ubrania z długości;
  • taliowanie np. marynarki lub koszuli;
  • wszycie oraz wymiana zamka;
  • zwężenie lub poszerzenie ubrania;
  • przesunięcie lub wymiana guzika;
  • naprawa uszkodzonej odzieży;
  • naszywanie łat.

Warto dodać, że pracownie krawieckie zajmują się przeróbkami nie tylko ubrań, lecz także pościeli, zasłon czy obrusów.

Szycie na miarę

Choć sklepy starają się zapewnić w swoim asortymencie rozmiary ubrań odpowiadające jak największej liczbie osób, to jednak z uwagi na nietypowe wymiary, nie zawsze udaje się znaleźć właściwie dopasowaną odzież. Na odsiecz przychodzi kolejna usługa proponowana przez pracownie krawieckie, jaką jest szycie na miarę. Dzięki temu klient zyskuje ubrania niepowtarzalne, które jest w doskonały sposób dopasowane do sylwetki – podkreśla jej atuty, a ukrywa ewentualne niedoskonałości. Ponadto klient ma wpływ na materiał, z jakiego zostanie wykonane zamówione przez niego ubranie. Najczęściej zamawianym produktem na miarę są sukienki oraz garnitury. Ich uszycie nie jest to zbyt dużym kosztem, ale zapewniającym idealne dopasowanie oraz właściwą elegancję. Wśród zalet tego rozwiązania warto wspomnieć również o unikalności takiej odzieży – osoba zamawiająca ubranie na zamówienie zyskuje pewność, że jej kreacja będzie jedyna i niepowtarzalna.

2017-07-07 16:58

Inne artykuły