W jaki sposób wykonuje się współcześnie sztuczne drzewka bożonarodzeniowe?

Obecnie żadne święta Bożego Narodzenia nie mogą obejść się bez choinki. Można zakupić z tej okazji pachnące drzewko prawdziwe lub sztuczne, które jest bardziej ekonomiczne ze względu na możliwość wielokrotnego wykorzystania. W jaki sposób wykonuje się sztuczne drzewka ozdobne?

Czar sztucznych choinek

Pierwsze sztuczne drzewka bożonarodzeniowe powstawały w Niemczech w XIX wieku. Ówcześnie były one wykonywane z barwionych na zielono gęsich piór. Dzisiaj natomiast trudno je rozróżnić, ponieważ producenci sztucznych choinek potrafią wyprodukować drzewka przypominające prawdziwe jodły, świerki czy sosny, w dodatku całe ośnieżone, z igłami, które nigdy nie opadają i dodatkami śniegu na gałęziach oraz w rozmiarach pozwalających na trzymanie ich w każdym pomieszczeniu.

Jak powstają igły i gałęzie?

Jednakże stworzenie naturalności sztucznego drzewka nie jest wcale takie łatwe. Chodzi głównie o taki element, jakim są igły, do produkcji których używa się coraz lepszych materiałów. Zazwyczaj są one wykonane z tworzyw sztucznych – folii PCV lub polietylenu, które w olbrzymich rolkach trafiają do fabryki, gdzie następuje ich obróbka – najpierw pocięcie rolek na mniejsze części, a następnie krojenie materiału na igły wzdłuż obu krawędzi.

Gałęzie powstają natomiast w wyniku nawinięcia pociętej folii na drut przez inną maszynę. Powstałe w ten sposób wąsy należy scalić, aby osiągnąć efekt gęstości gałęzi. Te z kolei są następnie łączone w koronę, czyli poszczególne poziomy choinki, które należy ułożyć wzdłuż pionowego pnia, aby powstało w pełni uformowane drzewko.

Aby sztuczna choinka służyła nam przez kilka kolejnych lat, należy ją odpowiednio zabezpieczyć – schować w karton i ustawić luźno nie przygniatając innymi świątecznymi gadżetami – przypomina właściciel sklepu internetowego choinki.istore.pl, który oferuje szeroką gamę choinek sztucznych, girland, wieńców oraz innych ozdób świątecznych.

 

2016-12-26 18:06

Inne artykuły