W jaki sposób bezpiecznie transportować insulinę

Po tym jak zdiagnozowano u Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich cukrzycę, przeraża Cię myśl o zmianie codziennych nawyków? Boisz się ograniczeń? Pamiętaj o tym, że w większości są to obawy bezzasadne. Nie musisz rezygnować np. z wyjazdów! Wystarczy systematycznie kontrolować poziom cukru i w odpowiedni sposób przewozić insulinę. Jak zrobić to bezpiecznie? Dowiesz się z niniejszego artykułu.

Zasady transportu insuliny

Aby bezpiecznie transportować insulinę, stosuj się do następujących zasad:

  • staraj się transportować ją w stałej, ale nie wysokiej temperaturze (najlepiej jeśli będzie to temperatura pokojowa), ponieważ skrajne temperatury mogą prowadzić do dezaktywacji insuliny;
  • unikaj silnego wstrząsania – umieść insulinę w taki sposób, aby nie mogła swobodnie się przemieszczać;
  • staraj się ochronić ją przed słońcem;
  • przechowuj ją w odpowiednim opakowaniu (może to być etui, torba lub inne opakowanie zapewniające termoizolację).

Jeśli wybierasz się na dłuższy wyjazd, zdecyduj się na zapakowanie insuliny w dwa osobne bagaże – w razie zepsucia, kradzieży lub jej zgubienia – nie będziesz martwić się o brak lekarstwa. Natomiast jeżeli planujesz lot samolotem, zapakuj insulinę do bagażu podręcznego, ponieważ temperatura w luku bagażowym może być za niska. Miej przy sobie zaświadczenie (w języku polskim i angielskim) uprawniające do przewozu lekarstwa, podpisane przez lekarza. Po przyjeździe zwróć uwagę na konsystencję insuliny, a w sytuacji, gdy zauważysz jakieś cząsteczki lub inne zabarwienie – koniecznie wymień ją na nową.

Odpowiednie warunki do przewożenia insuliny

Aby utrzymać insulinę w odpowiedniej, stałej temperaturze, warto zdecydować się na jej zapakowanie w specjalnie przystosowane do tego etui lub torbę. Pokrowiec jest lekki, poręczny, utrzymuje insulinę w stałej pozycji, a co najważniejsze – dzięki odpowiedniemu wkładowi – nie dopuszcza do wahań temperatury. Dzięki niemu na pewno przewieziesz insulinę bezpiecznie w dowolne miejsce. Ponadto etui dostępne są na rynku w kilku rozmiarach i wzorach. Warto dodać, że jest to produkt wielokrotnego użytku.

Dlaczego warto wybrać torbę termoizolacyjną?

Torba termiczna do leków przeznaczona jest do transportowania medykamentów szczególnie wrażliwych na temperaturę: insulin, szczepionek itp. Torebka jest wykonana z folii aluminiowej z zamknięciem strunowym, co pozwala na utrzymanie niskiej temperatury w czasie transportu i zapobiega rozkładowi insuliny. Ponadto spełnia wymagania stawiane przez farmaceutów. Ponieważ torba termiczna do leków jest produktem wielokrotnego użytku, świetnie sprawdza się jako nośnik przekazu informacyjnego. Poza tym istnieje możliwość wykonania nadruków reklamowych na torbie – przekonuje specjalista z firmy Medipak.

2017-06-09 07:41

Inne artykuły