W czym tkwi sekret dobrych mebli biurowych?

Wybór odpowiednich mebli do biura wbrew pozorom nie jest sprawą łatwą. Na szczęście wcale nie trzeba być profesjonalnym dekoratorem wnętrz, by wybrać meble wygodne, funkcjonalne i estetyczne. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę przy tym zakupie?

Wygoda pracowników na pierwszym miejscu

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze mebli biurowych jest ich ergonomia i dostosowanie do potrzeb pracowników. Od tego, czy będą one odpowiednie, zależy komfort ich pracy, a nawet zdrowie. Wiele godzin spędzanych przy biurku przed komputerem z pewnością ma znaczenie. Dlatego biurka muszą być stabilne i mieć odpowiednią wysokość, do tego oczywiście niezbędne będą odpowiednie krzesła obrotowe z regulowaną wysokością, dzięki czemu pracownicy dopasują je do swojego wzrostu. Wskazana jest również obecność regulowanych podłokietników i pochylenia podparcia. Jeśli pozwala na to dostępna przestrzeń w biurze, warto też zainwestować w takie dodatkowe elementy wyposażenia jak szafy i szafki, regały, półki, szuflady, podnóżki czy wieszaki na ubrania. Nawet najładniejsze meble biurowe nie sprawdzą się, jeśli nie będą ergonomiczne. Chyba nie chcemy, by pracownicy szybko się męczyli, pracowali mało wydajnie, a w nawet chorowali z powodu źle dobranych mebli? Warto również zwrócić uwagę na trwałość i solidność mebli – tak by szybko nie niszczyły się przy intensywnej eksploatacji.       

Gdzie znaleźć dobre meble biurowe?

Najłatwiej w Internecie – wystarczy skorzystać w wyszukiwarki internetowej. Firmy coraz częściej otwierają też sklepy internetowe z bogatym asortymentem, który można wygodnie zamówić online. Jak zauważa nasz rozmówca z firmy ABS Papier sprzedającej m.in. meble i wyposażenie do biura, klienci coraz bardziej przekonują się do tego sposobu zakupów. W przypadku zakupów online jest też zwykle taniej – co ma znaczenie zwłaszcza przy ograniczonym budżecie na zakupy. Warto jeszcze przed złożeniem zamówienia zrobić dokładną listę mebli potrzebnych do biura – tak by niczego nie pominąć, a zarazem nie zagracać przestrzeni niepotrzebnymi nabytkami.

 

 

 

2017-04-19 12:51

Inne artykuły