Urodziłaś dziecko? Zregeneruj swoje ciało w salonie Tajskiego Spa!

W trakcie ciąży nasze ciało bardzo się zmienia. Przybywa nam kilogramów, skóra traci swoją jędrność, a na jej powierzchni pojawiają się cellulit i rozstępy. Niektórym kobietom z ogromnym trudem przychodzi powrót do formy i figury sprzed tych trudnych dziewięciu miesięcy. Mają do swojej dyspozycji szereg możliwości, aby ułatwić sobie to zadanie. Jedną ze skuteczniejszych jest masaż tajski. Zobacz, na czym polega ta metoda oraz jakich efektów możesz się spodziewać.

Niechciane „pamiątki” po ciąży

Największym problemem większości kobiet po ciąży jest nadmiar kilogramów. Inne pamiątki po tym trudnym okresie to również cellulit i rozstępy, a także szorstka i pozbawiona jędrności skóra.

Mamy podejmują walkę z tymi niechcianymi pozostałościami pociążowymi na wiele różnych sposobów - przechodząc na dietę, zapisując się na siłownię czy sięgając po kosmetyki antycellulitowe, ujędrniające oraz wyszczuplające. Wiele z nich decyduje się również na zabiegi pielęgnacyjne na ciało w gabinetach kosmetycznych, aby przywrócić mu dawny wygląd i atrakcyjność.

Niestety samodzielne wysiłki w celu pozbycia się niechcianego tłuszczyku oraz defektów skórnych, często bywają bezowocne. Jest to szczególnie trudne, gdy panie nie dbały o dietę w czasie ciąży i uległy trendowi „jem za dwoje”, a nie dla dwojga. Aby urzeczywistnić swoje marzenia o powrocie do formy po porodzie i odzyskać dawną figurę, warto skorzystać z profesjonalnych, całkowicie bezpiecznych dla zdrowia środków. Wśród nich wymienić należy między innymi masaż tajski.

Jak wygląda tajska regeneracja ciała po ciąży?

Technika, o jakiej mowa to masaż tajski wyszczuplający. W odróżnieniu od klasycznego - odbywa się przy użyciu specjalnych preparatów mających na celu przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej, wymodelowanie ciała oraz ujędrnienie skóry, a także usunięcie cellulitu i rozstępów. Jest to zabieg na całe ciało, ze szczególnym skupieniu na tych jego fragmentach, na których pojawiły się niechciane zmiany.

W zależności od ich wielkości, masażystka używa większej lub mniejszej siły, co może dać zaskakujące doznania, które jednak w efekcie wprowadzą Cię w doskonały nastrój. Stosowane w trakcie zabiegu olejki oraz kremy pobudzą mikrokrążenie w skórze, a zawarte w nich aktywne składniki dodatkowo wesprą ten proces. Pomogą tym samym w usunięciu nadmiaru toksyn i ubocznych produktów przemiany materii, których objawem są właśnie zmiany skórne. W ten sposób preparaty te wpływają na wygładzanie skóry.

Dodatkowe efekty masażu wyszczuplającego

Tajska regeneracja ciała po ciąży nie ogranicza się jedynie do wyszczuplenia czy usunięcia niechcianych defektów skórnych. Masaż tajski wyszczuplający wpływa też pozytywnie na napięte, zbite mięśnie oraz przeciążone nadwagą stawy oraz kręgosłup.

Dzięki temu czujemy się lżejsze i pełniejsze energii. Zabieg ten pomaga również w modelowaniu sylwetki. Przyspiesza bowiem procesy spalania tkanki tłuszczowej w najtrudniejszych miejscach. Masaż tajski - bez względu na stosowaną technikę, dodatnio wpływa także na kondycję skóry. Uelastycznia ją i przywraca jej zdrowy wygląd, pobudzając krążenie oraz produkcję kolagenu – ważnego dla dobrej kondycji skóry białka. Tego typu profesjonalne zabiegi wykonują - na przykład - masażystki z Tajlandii w salonach Tajskiego Spa w Warszawie.

Zatem, jeśli jesteś po ciąży i zależy Ci na szybkim powrocie do dawnej formy i wyglądu, zdecyduj się na regenerację ciała po tajsku. Masaż zastąpi z powodzeniem siłownię oraz kosztowne zabiegi kosmetyczne. Skorzysta na tym nie tylko Twoje ciało, ale również psychika. Zrelaksowana, łatwiej stawisz czoło obowiązkom, jakie na Ciebie teraz spadną ze zdwojoną siłą. Dodatkowym plusem masażu tajskiego jest również wzmocnienie układu odpornościowego.

2016-11-22 21:46

Inne artykuły